banner72

EMITT Fuarı Değerlendirildi

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta 17. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) kapsamında, Rize ölçeğinde gerçekleştirilen tanıtım faaliyetleri, Rize Valisi Nurullah Çakır Başkanlığında yapılan toplantıda ela alındı.

EMITT Fuarı Değerlendirildi
Toplantıya Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ile Rize’de ki seyahat acentelerinin, turizm derneklerinin ve turizm işletme belgeli tesislerin temsilcileri katıldı.

        Vali Çakır, Toplantının açılışında yaptığı konuşmada; her geçen gün turizm toplumların hayatında daha çok yer aldığını, ülkemizde turizme dayalı gelirin son 10 yıl içerisinde 5 Milyon Dolarlardan 30 Milyon Dolarlara yükseldiğini ifade ederek; “Gerçekleştirdiğimiz bu toplantıyla, turizm ekonomisinden, Rize’nin hak ettiği payı alabilmesi için sahip olduğumuz değerleri, daha doğru nasıl tanıtabileceğimizin bir değerlendirmesini yapmayı amaçladık. İlimizi turizm alanındaki bu rekabette öne taşımak istiyorsak, yaşamakta olduğumuz bilişimin çağında iletişim araçlarını en rantabl şekilde kullanarak turizm alanındaki tanıtım faaliyetlerini diğer illerin ve hatta uluslar arası ölçekte, diğer ülkelerin nasıl yaptığı noktasında araştırmalar yaparak bu doğrultuda akademik projeler hazırlamamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

        Vali Çakır, ayrıca; İlimizi ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistlerin beklentilerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini ve turizm altyapısının oluşturulmasında bu beklentilerin göz önünde tutulmasının da önemine vurgu yaptı.

        Toplantının sonraki bölümünde, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu EMIT Turizm Fuarında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında, bir sunum eşliğinde katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.

        İl Kültür ve Turizm Müdürü Hocaoğlu’nun sununun ardından, Rize turizminin dört mevsim canlı tutulması ve Rize’nin bundan sonraki turizm fuarlarında hangi konsepte tanıtımının yapılması konusunda katılımcıların görüş ve önerileri alındı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73