banner72

Emniyet kemerine sıkı takip

Rize’de polis tarafından durdurularak emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarılan sürücüler taktığı kemerleri yüz metre gitmeden çözünce ikinci bir ekibe yakalanarak para cezasına çarptırıldılar.

Emniyet kemerine sıkı takip
İlginç görüntülere sahne oldu. Menderes Bulvarı üzerinde otomobilleri durduran Trafik Polisleri sürücüleri emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Uygulama sırasında durdurulan araçlar arasında Çaykur Rizesporlu futbolcu David Depetris’te vardı. Aracı durdurulan Depetris’inde kemerini takmadığı görüldü.

Polisin uyarısı ile kemerlerini takan sürücüler 100 metre ileride bekleyen farklı bir Trafik ekibi tarafından tekrar durduruldu. Durdurulan sürücülerin büyük bir kısmının 100 metre geride uyarılıp kemerlerini takmalarına rağmen kemerlerini çözdükleri görüldü. Trafik ekipleri kemerlerine çözen sürücülere 77 TL para cezası uyguladı.

100 metre önce uyarılmalarına rağmen kemerlerini çözdükleri için cezaya çarptırılan bazı sürücüler burna rağmen cezaya itiraz ettiler.

SÜRÜCÜ KEMERİ BULAMADI
Trafik Polisleri tarafından durdurulan bir toplu taşıma midibüs sürücüsünden emniyet kemerini takması istendi. Sürücü uzun süre emniyet kemerini aradı. Kodluğun kılıflarını söken sürücü bir türlü emniyet kemerini bulamadı. Araçta arama yapan polis memuru da kemeri bulamayınca para cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2013, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73