banner72

Engelliler Karadeniz Örgüsü İle Para Kazanıyor

Ardeşen Engelliler Derneği engellilerin el işi sanatını geliştirerek engellilerin ekonomik gücüne katkı sağlamak yolunda öncülük yapıyor.

Engelliler Karadeniz Örgüsü İle Para Kazanıyor

     Merkezi Rize Ardeşen’de bulunan ARENDE Engelliler Derneği, engelliler ve yakınlarına  sağladığı yün ip desteği ile elde edilen çorap, eldiven, kaşkol ve berelerin pazarlamasını sağlayarak engellilere ve yakındaları ekonomik güç kazandırmaya başladı.
http://img693.imageshack.us/img693/6060/ardeenengelllerdernende.jpg

     Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dernek başkanı  Adem Kuyumcu; “Dernek olarak bölgemizdeki engellilere ve ailelerine hizmet etmeye destek olmaya devam ediyoruz. ARENDE Engelliler Derneği olarak, Karadeniz de yaşayan  engellilerin çalışma hayatına kazandırılması ve engellilere ekonomik katkı sağlanması amacıyla yürüttüğümüz proje sonucunda  engelli kardeşlerimizin ve engelli yakını kadınlarımızın ürettiği, Karadeniz örgüsü yün çorapları beğeninize sunuyor ve duyarlı hayırseverlerin katkı amacıyla almasını diliyoruz. Engelliler ve yakınlarına  yün ip alarak  verdik ve Çorap, eldiven, kaşkol ve bere örmelerini istedik.  Örülen çorap ve diğer ürünleri de dernek olarak piyasa şartlarında satın aldık. Bu şekilde hem engelli kardeşlerimiz bir üretim yapmış olmanın mutluluğunu yaşadılar hem de emeklerinin karşılığını maddi katkı olarak aldılar. Engellilere fırsat verilmesi halinde çok iyi üretimler yapıldığını  bir kez daha göstermiş olduk.” Dedi.

http://img16.imageshack.us/img16/6060/ardeenengelllerdernende.jpg

     Ürünleri Ardeşen deki dernek merkezimizden, Ankara ve İstanbul da bulunan yetkili kişilerden temin edebileceklerini belirten kuyumcu; “Bu proje finansmanının tamamı dernek bütçemiz tarafından karşılanmıştır başka hiçbir kişi ve kurumdan katkı alınmadan başarılmıştır.” Dedi.

http://img691.imageshack.us/img691/6060/ardeenengelllerdernende.jpg

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73