banner72

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Gayda Göndermesi

Erdoğan'dan CHP'ye eleştiri: "Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz.."

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Gayda Göndermesi

"Ankara'da Rize günleri etkinliklerine katıldık. Gayda dinleyip, horona eşlik edip, hemşehrilerimizle sohbet ettik" diye tweet atan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, twitter ekibini görevden almıştı. Başbakan Erdoğan, bugün Kılıçdaroğlu'nun bu gafına gönderme yaptı.

GAYDA GAFINI DİLİNE DOLADI

"Kuzeydoğu Anadolu'ya özgü tulumu İskoçlar'ın milli çalgısı gayda ile karıştırarak yeni bir gafa imza attı" eleştirilerine neden olan iki kişilik sosyal medya ekibinin kellesi alındı. Ancak Rizeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu haftaki grup toplantısıda gündeminde CHP lideri Kılıçdaroğlu ve ''Gayda'' gafı vardı.

SURİYE POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

CHP'ye sert eleştiriler yönelten Başbakan, ''CHP bu kanlı diktatörle sürekli fotoğraf çektiriyor, ama bir taraftan da Akçakale'deki şehitlerimizin evine gidiyor. Orayı ziyaret ediyorsun, sonra da oraya bomba attıran adama ziyaret tertip ediyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Geçmişte de böyleydi. Onların genlerinde var bu. Biz kanı durdurmak için çırpınırken CHP karşımıza duvar gibi dikiliyor. Diyarbakır'a gidemeyecek haldeler, ama Şam'dan hiç çıkmıyorlar. Yarın o diktatör oradan gittiğinde CHP o Suriye halkının yüzüne nasıl bakacak? O diktatörün Türkiye ile ilgili kirli ilişkisi çıktığında bu CHP halkın yüzüne nasıl bakacak? Cilvegözü'ndeki saldırının altından Suriye devleti çıktı. Bu saldırının hesabını soracağız, ama CHP bunun hesabını nasıl soracak?" diyerek CHP'nin Suriye politikasını eleştirdi.

''DÜŞMANIN BOYNUNA SARILIRLAR'

Erdoğan, ''Her fırsatta biz Atatürk'ün kurduğu partiyiz diyorlar. Şu anda CHP düşmanımın düşmanı dostumdur diye ucuz politikaya sarınıyor. CHP içindeki öyleleri var ki yarın bir düşman gözünü topraklarımıza dikse gider onun boynuna sarılırlar. Kiminle aynı karede yer aldıklarını bilmeyecek kadar kendilerinden geçmiş durumdalar.'' dedi.

''RAKIYI SULU İÇERSİN, TULUMA DA GAYDA DERSİN''

Başbakan, Kılıçdaroğlu'nun ''gayda'' gafını da hatırlatarak ''Ne içtiklerini merak ediyorum. Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz Rize'nin tulumuna da gayda dersiniz. Ben Mardin'de söylediğimi Rize'de de söylerim. Sen Rize'ye gidiyorum deyip İskoçya'ya gidersen ne ben şaşırırım ne de millet şaşırır. Zurnayı görünce trompet sanıyorlar'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73