banner72

Ergüven; Üreticinin güvencesi yoktur

ÇAYKUR eski Genel Müdürü Tuncer Ergüven, müstahsilin menfaatlerini öne alan bir yasaya mutlaka ihtiyaç olduğunu söyledi.

Ergüven; Üreticinin güvencesi yoktur

Ergüven, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde yaptığı açıklamada, yıllardır çay sektörünün geleceği için çalışmalar yapıldığını belirtti.
     ÇAYKUR bu anlamda bir çalışma yaptığını ifade eden Ergüven, şunları kaydetti:
     ''Ticaret Borsası da bu anlamda çalışma yürütmüştür. Bunun bir ihtiyaç olduğu çayda bugün gelinen noktada aşikardır. Çayda ürün satış, fiyat ve kalite güvencesi yoktur. Piyasadaki mallarda fiyat istikrarı yoktur. Üreticinin güvencesi yoktur. Bugün yürütülen sisteme sahip çıkmak çay müstahsiline sahip çıkmamak demektir. Çay sektörünü disipline edecek, özel sektörü, kamu sektörünü ve bayileri disipline edecek düzenlemeler yapılmalıdır. müstahsilin menfaatlerini öne alan bir yasaya mutlaka ihtiyaç vardır.''
     Türkiye'de tüm ürünlerde üst kurullar oluşturulduğunu kaydeden Ergüven, ''Bu durum çayda da olacaktır. Bu durumu kimse engelleyemez. Bunun için samimi olarak herkes hazırlanan taslağa menfi veya müspet destek vermelidir. Kimse bu görevden kaçamaz. Rizeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın döneminde bu şansın iyi kullanılması gerekir'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2010, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73