Facebook'tan Kullanıcıları Şaşırtan Uygulama

Günümüzde her ne kadar popülerliği giderek azaldığı iddia edilse de Facebook, her geçen gün farklı bir özelliği ile kullanıcılarını şaşırtmayı başarıyor.

Facebook'tan Kullanıcıları Şaşırtan Uygulama
  E-Tohum’da yer verilen bilgilere göre Facebook, sizlerin zaman tünelinizde yapmış olduğunuz paylaşımları analiz ederek hem sizin hakkınızda bilgi topluyor hem de sizin bile zaman zaman kestiremediğiniz durumları önceden tahmin edebiliyor.

Kullanıcılarını bir kez daha şaşırtmayı başaran Facebook, kullanıcıların paylaşımda bulunduklarında duygu ve ilişki durumları hakkında ipuçları edindiklerini belirtti. Bekar kişilerin ilişkisi olanlara göre çok daha aktif şekilde paylaşımda bulundukları gözlenirken, ilişki süresinin uzunluğuna göre Facebook üzerinden yapılan paylaşımların ciddi oranda azalma gösterdiği gözlemleniyor.

Facebook kullanıcılarının ilişki yaşadıkları dönemde ise paylaşımlarında bulunan mutluluk ifadelerinin artış gösterdiği özellikle “Güzel”, “Aşk” ve “Mutlu” gibi ifadelerin sayısında ciddi artış gözlemlendiği belirtiliyor.

Veriler hayatımızda her ne kadar önemli yer tutuyor ve bir çok konuda bize rehberlik ediyor olsa da ilişki durumunda verilerden çok kalbinizin sesini dinlemekte fayda var.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER