banner72

Farkımızı ortaya koyacağız

Çaykur Rizespor`un teknik direktörü Mustafa Denizli, umutlu konuştu.

Farkımızı ortaya koyacağız
Samsunspor deplasmanında 4-0 yenilmenin üzüntüsünü yaşayan PTT 1`inci Lig ekibi Çaykur Rizespor`un teknik direktörü Mustafa Denizli, Umutlu konuştu, "Farkımızı ortaya koyacağız. Bunu benim taraftarım böyle bilsin" dedi.

Çok kötü bir haftayı geride bıraktıklarını anlatan Mustafa Denizli, Boluspor ve Kartal`ı Rize`de konuk edeceklerini hatırlatırken şöyle dedi:

"Bu ligde içerde ya da dışarıda oynamanın bir önemi yok. Kazanıyorsan içerisi dışarısı önemli değil. Son maçta kaybeden takım olarak içerideki iki maçımızı iyi sonuçlandırmak için çalışmalara başladık. Samsun`da olumlu bir şey yapmadan kaybettik. İyi mücadele ederek de kaybedebilirsiniz. Samsunspor maçında böyle bir görüntümüz yoktu. Ancak asla böyle bir takım değiliz. Bizi rahatsız eden de bu oldu. Bu yarış, bir iki maçla sonuçların ortaya çıkacağı yarışlar değil. Bu yarışlarda elde etmen gereken avantajları kullanmadığın veya kullanamadığın zaman psikolojik bir yıkıntı yaşıyorsunuz. Önemli olan bunu uzun süre yaşamamak."

FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ

Ligde kalan haftalarda kendilerini nelerin beklediğini bildiklerini ifade eden Mustafa Denizli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim 34 haftaya kadar ortaya koyacağımız performansın yüzde 80`ini, 31`inci 32`inci haftada ortaya çıkarmamız lazım. Bunu da başaracağız. Mücadele boyunca aldığımız yaralar olacaktır. Oynadığımız 5 maçın tablosuna bakıldığında 3 maç dışarıda 2 maç içeride oynadık, 9 puan topladık. Bu bana yetmiyor. Bunu yukarıya çıkaracağız. Bu potansiyel bu takımda da var, bu şehirde de var. Şampiyonluk yarışları, hedefe gitme yarışları zorludur. Nerede ne zaman darbe alacağın hiçbir şekilde kestirilmeyen bir ligde oynuyoruz. Çaykur Rizespor olarak farkımızı ortaya koyacağız. Ama 3 hafta ama 5 hafta sonra bu hiç önemli değil. Bunu da benim taraftarım böyle bilsin. Bu benim hayatımda hep içerisinde var olduğum bir yarıştır. Bu yarışta çok darbeler yedik, düşüncelerimizin dışında sonuçlarla karşılaştık. Ama hiçbir gün hedefimizden sapmadık."

KADRODA ROTASYON HER ZAMAN OLABİLİR

Samsunspor maçı itibariyle performansından memnun olmadığı 14 futbolcu olduğunu vurgulayan Mustafa Denizli, şöylebdevam etti:

"Onları birbirinden ayırt etmiyoruz. Şu anda bizim 20`nin üzerinde futbolcu kadromuz var. Her hafta kadroda bir değişiklik yaşanabilir. Bu hafta da bundan sonraki haftada da yaşanabilir. Ama bu bizim ortaya koyduğumuz sonuçlarla ilgili olmayabilir. Her zaman bir rotasyon olabilir."

LORİYA İLE KONUŞTUM

Samsunspor maçında hatalı goller yiyen kaleci Loriya ile müsaakadtan sonra konuştuğunu da açıklayan Mustafa Denizli, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Çok fazla konuşmaya da gerek yok. Her futbolcunun böyle yaşayabileceği durumlar vardır. Loriya böyle goller yedi, diye onu kafamızdan silip atamayız. Olacaktır bunlar. Bana deseniz bir veya iki isim söyleyin, ben Loriya`yı söylerim. Bizde 14 tane Loriya var. Hiçbirinin birbirinden farkı yok."

CERNAT SAKATLANDI

Boluspor maçı hazırlıklarına başlayan Çaykur Rizespor`da antrenmana sakatlığı bulunan Cernat katılmadı. Tecrübeli oyuncunun tedavisine başlandığı ve durumunun perşembe günü belli olacağı bildirildi. Hafif sakatlıkları bulunan Çetin ve Mehmet ise takımdan ayrı düz koşu yaptı. Koşu ve kondisyon çalışması ile başlayan antrenman ilk yarım saatin ardından basına kapatıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73