banner72

Fatih Erbakan Rize'de

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Fatih Erbakan, Rize'de Milli Görüş Konferansına katıldı.

Fatih Erbakan Rize'de

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Fatih Erbakan, AK Parti döneminde yaşanan eksikliklerin, AK Parti'nin Milli Görüş şuurunu benimseyemediğinden kaynaklandığını savundu.

Fatih Erbakan, Saadet Partisi Rize Gençlik Kolları tarafından, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Milli Görüş' konulu konferansa katıldı.

 

Erbakan; "Çay ve fındık üreticisi Karadenizli kardeşlerimize en düşük taban fiyatını vermişler, bir yandan da dünyanın en pahalı mazotu ile onların belini iyiden iyiye bükmüşlerdir. Bu gerçekleri siz Rizeli kardeşlerimiz olarak çok yakinen biliyorsunuz. Ezilenlerin mazlumların yanında olduklarını iddia edenler, arada bir kameraları alıp gecekondulara gidip oralarda iftar etmelerine rağmen rakamların açıkça gösterdiği gibi o ezenleri daha da ezen ve fakirleştiren bir iktidar haline gelmişlerdir. Türkiye'de resmi işsizlik AKP iktidarı döneminde 2 milyon düzeyinde iken bu günkü noktada 4 milyon düzeyine çıkmıştır. Dışa olan borçlarımız yüzünden maalesef bizden sonra gelecek nesillerimizde borca esir edilmiş durumdalar.'' dedi.


Erbakan, milli görüş hareketi içerisinde geride bırakılan 40 yılda parti olarak çok büyük sıkıntılara ve haksızlıklara maruz kaldıklarını söyledi. 40 yıl içerisinde yaşananlara rağmen mücadelelerinin bütün sıkıntılara değdiğini söyleyen Erbakan, şöyle dedi: ''Hepinizin bildiği gibi milli görüş hareketimizin 40. yılını geride bıraktığımız tarihi bir dönemde bulunuyoruz. Geride bıraktığımız bu kırk senede çok büyük sıkıntılar ve çok ağır ihanetlere uğradık. Ama bu süre zarfına baktığımızda bütün mücadelemizin bütün sıkıntılara değdiğini görüyoruz. Neden değdi diye soracak olursanız, milli görüş iktidar ortağı olan 54. Hükümette IMF temsilcisine 'bundan sonra sizden borç alınmayacak' denildi. Yine milli görüş ortağıyken 1974'te dönemin Genel Kurmay Başkanı Semih Sancara 'komutanım biz bizden önceki devlet adamlarına benzemeyiz. Sürün kahraman Mehmetçiklerimizi Kıbrıs'a' sözlerini duyduğumuzda çok büyük bir gurur içerisindeydik. Aynı dönemde ırkçı emperyalizmle işbirliği içinde olan dışişleri bakanını çok az sayıda milletvekili ile milli selamet partisi olarak gensoru ile bakanlıktan düşürdüğümüzde yasadığımız mutluluk bütün sıkıntılarımızı unutturdu. İnşallah yüce Allah bize milli görüşçüler olarak daha nice 40 seneleri nasip eder.''

AK Parti hükümetinin iktidarda olduğu süre boyunca milli görüşü benimseyemediğini söyleyen Erbakan, şunları ifade etti: ''Bu toplantımızda çok önemli bir hususu ve farkı açıklığa kavuşturmak istiyorum. Bu fark milli görüş ile diğer partiler arasındaki 6 temel farktır. Bu farklar, milli görüşün ve onun tek temsilcisi Saadet Partisi'nin diğer partiler ve AK Parti hükümeti arasındaki farkını görememiş olan vatandaşlarımızı uyararak, onların Saadet Partisi'ne yönlendirilmesi açısından son derece önem taşımaktadır. Milli Görüş Selahattin Eyyubi'nin, Sultan Abdulhamit Han'ın, Fatih Sultan Mehmet Han'ın, Seyit Çavuşların görüşüdür. Milletimizin kendisidir, inancıdır, kimliğidir. Diğer partiler ise birbirinden farklı gözükseler bile çeşit çeşit ve derece derece işbirlikçilerdir. Az önce de söylediğimiz gibi batı taklitçileridirler. İşte bu nedenle milli görüş şuurunda olmayan bugünkü iktidar sahipleri, iktidara gelirken millete; güçlünün yanında yer alan bir politika izlemeyeceklerine ve tüm dünyadaki mazlumların haklarını koruyacaklarına dair söz vermişti. İktidara gelir gelmez birden bire bir U dönüşü ile değişerek 'Büyük Orta Doğu Projesi'ni alarak göreve başladılar. Yine gelir gelmez birden bire İsrail'e dostumuz, yine Afganistan ve Irak'ı kana bulayan Amerika'ya stratejik ortağımız diyerek göreve başladılar. Bugün iktidarda olanlar, milli görüş şuuruna sahip olmadıkları için Filistin'deki Müslümanlara kök söktüren İsrail Cumhurbaşkanını Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu milletin meclisinde ağırlayıp konuşma yaptırarak alkışladılar. Bununla da yetinmeyip TBMM'de Türkiy- İsrail arasındaki dostluk grubuna en fazla üyeyi vererek. Filistinli Müslüman kardeşlerimize her türlü zulmü reva gören İsrail'e milyarlarca dolarlık savunma sanayi ihalelerini ve mayın temizleme ihalelerini verdiler.

Dış politikada iktidara gelirken söylediklerinin tam tersine bir politika izleyerek tamamen güçlülerin ve ezenlerin yanında yer alarak Amerikan uçaklarına Türkiye'deki üsleri kullandırdılar. Masum ıraklıları öldüren Amerikan askerlerine sağsalim ülkelerine dönmeleri için televizyonların karşısında dua ettiler. Şu anda maalesef İsrail ve Amerika'nın istekleri doğrultusunda Ermenistan sınırını açtırmak için ellerinden geleni ardlarına koymamaktadırlar. Yıllardan beri dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ı küstürmektedirler. Maalesef bunlar dediğim gibi işbirlikçi oldukları için ve milli görüş şuuruna sahip olmadıkları için oluyor. AKP ile Saadet Prtisi arasındaki bu birinci temel fark artık böylece ortaya koyulmuştur."

AK Parti'nin, iktidara gelirken ezenin değil mazlumun yanında olacakları sözünü hatırlatan Fatih Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Bugün Türkiye bankalarında 70 milyon mevduat var. Bu hesapların sadece 10 binde 4'ü yani 28 bin kişi hesaplardaki paranın toplam yüzde 42'sine sahip. Yani 70 milyon hesap sahibinden sadece 28 bini toplam paranın nerdeyse yarısına sahip muhterem kardeşlerim. İşte faizci kapitalist sistemin insanlarımızı getirdiği nokta bu. Milli Görüş şuurunda olmayan AKP iktidarı da bu faizci kapitalist sistemi aynen yürüttüğü için işte bu korkunç duruma geldik.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2010, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73