banner72

Fener Lisesi`nde İmamhatip Eylemi

Fener Lisesi`nin kapatılarak İmam Hatip Lisesi`ne dönüştürüleceği iddiası öğrencileri kızdırdı. Okullarının kapatılacağının konuşulmasına tepki gösteren öğrenciler Karadeniz Sahil Yolu`nu ulaşıma kapattı, &`;20 yıllık okul tarih olamaz” sloganları attı.

Fener Lisesi`nde İmamhatip Eylemi
Fener Lisesi`nde öğrenim gören 150 öğrenci, okullarının kapatılarak İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürüleceği şeklindeki söylentilerine tepki gösterdi, okul önünde biraraya geldikten sonra Karadeniz Sahil Yolu’nu ulaşıma kapattı. “20 yıllık okul tarih olamaz” ve “Fener Lisesi kapatılamaz” sloganları atan öğrenciler alkışlarla tempo tuttu. Öğrencilerden Mustafa Mandev, dinin bahane edilerek okullarının kapatılmak istendiğini belirterek, “Osmanlı`nın dünya tarihi açısından önemi neyse Fener Lisesi`nin de Rize tarihi açısından önemi odur. İlimizde yeterince İmam Hatip okulu var. Okulumuzun kapatılmasını istemiyoruz. Eğer İmam Hatip yapılacaksa yeni bir bina yapılsın. Bu zor bir şey değil” dedi. Diğer öğrencilerde okullarının kapatılacağının konuşulmasının üzüntü verici olduğunu belirterek yanlış olarak değerlendirdikleri karardan dönülmesini istediler.

ÖĞRENCİLER TEPKİLERİNDE HAKLI

Öğrencilerin yanına gelen Coğrafya Öğretmeni Erhan Yıldırım da, öğrencileri karayolunu ulaşıma açmaları konusunda uyardıktan sonra öğrencilerin tepkisinde haklı olduğunu belirterek, "Okulumuzun adının değiştirilmesi konusunda bir çalışma var. Şu anda kesinleşmiş bir şey yok ama ileride ne olacağını bilmiyoruz” dedi.

Öğrenciler daha sonra slogan atarak karayolunu ulaşıma açtı, okullarına geri döndü. Yolda biriken araçlarda yola devam etti. Polis ekipleri de eylemden sonra okul önüne geldi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2013, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73