banner72

FİFA U 20 Kupası Rize İçin önemli bir sınav

PTT 1’inci Lig ekibi Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Mustafa Denizli, Türkiye’nin FİFA U-20 Dünya Kupası’ndan yüzünün akıyla çıkması halinde bunun bir sonraki aşaması olan Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası veya olimpiyatlar için veri olarak kabul edilebileceğini söyledi.

FİFA U 20 Kupası Rize İçin önemli bir sınav

Toplantı, 21 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında ülkemizde gerçekleştirilecek olan FİFA U-20 Dünya Kupası maçları hakkında bilgi vermek ve tanıtım yapmak amacıyla gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Adnan MİDİLLİ, konuşmasında; “Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli teknik adamlardan biri olan ve teknik adamlık görevine Çaykur Rizesporumuzda devam eden Mustafa DENİZLİ, ülkemiz futbol anlayışında yapılamaz denilenleri yapmış ve tabuları yıkmıştır. Rizemize ve Üniversitemize hoş geldiniz. ” dedi. TFF Gelişim Projeleri ve Grassroots Sorumlusu Serbülent ŞENGÜN, FİFA U-20 Dünya Kupası’nın Türkiye’de futbol adına yapılan en önemli organizasyon olduğunu vurguladı ve kısa bir tanıtım yaptı. Tanıtımın ardından gönüllülerin katılımının hem şehir hem de ülkemiz açısından önemli olduğunu vurguladı. 


 

Ardından Çaykur Rizespor A.Ş. Teknik Direktörü Mustafa DENİZLİ kürsüye çıkarak dünyadaki bütün önemli futbolcuların U-20 dünya kupasında kendisini gösterdiğini belirtti ve geleceğin yıldızlarının da Rize’de oynanacak maçlarda ortaya çıkabileceğini söyledi. Bunun hem ülkemiz hem de küçük ve şirin bir kent olan Rize için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunarak bu gibi organizasyonlara gönüllü katılımın çok önemli olduğunu ve bunun bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.


 

Daha çok öğrencilerle soru cevap şeklinde geçen toplantıya öğrencilerin yoğun ilgisi vardı. Programa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Adnan MİDİLLİ, Üniversite Genel Sekreteri ve Çaykur Rizespor A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza KÖROĞLU, Daire başkanları, Basın-Yayın, Halkla İlişkiler Sorumlusu Taner EROL ve Ekibi katıldı. Toplantı Çaykur Rizespor A.Ş. Teknik Direktörü Mustafa DENİZLİ ve TFF Gelişim Projeleri ve Grassroots Sorumlusu Serbülent ŞENGÜN’e Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi şiltlerinin ve çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2013, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73