banner72

Fındıklı Derneği yönetim kurulu seçimi yapıldı

Fındıklı Kültür ve Dayanışma derneği yönetim kurul seçimi yapıldı.

Fındıklı Derneği yönetim kurulu seçimi yapıldı

FINDIKLI (VİÇE) KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’nden Duyuru

İstanbul/Maltepe’de Dernek Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurul neticesinde aşağıda isimleri bulunan kişiler Yönetim ve Denetim Kurullarına seçilmişlerdir.

Yeni yönetim adına söz alan Erol Aykut, Genel Kurula yapacakları ile ilgili şunları söyledi

Saygıdeğer Başkanlar, Değerli Hemşerilerim,
Fındıklı (Viçe) Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni yönetim kurulu olarak bizler; yerel, ulusal ve evrensel değerler ışığında Fındıklı ilçesinin doğal güzelliklerini ve sahip olduğu tarihi, sosyal, kültürel, turistik, sportif, zirai ve tüm varlıklarını geliştirmek, yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması için çeşitli faaliyetlerde bulunmak, özellikle yayla turizmine yönelik çalışmalar planlayarak bölge turizminin gelişmesine

(Eko-Kültürel Turizm) katkı sağlamak ve üyeler arasında mesleki, kültürel, ekonomik ve sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulan derneğimizin çalışmalarına hız vererek yolculuğumuzu sürdürmeyi planlıyoruz.

Bu yolculukta derneğimizin merkezi bulunduğu İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin bir araya geldiği kültürel, sanatsal, sportif, turistik, çevresel ve ekolojik çalışmalar yapmayı ve bu çalışmaları toplumla, toplumun yararına kullanmayı hedefliyoruz.ÇALIŞMA ALANLARIMIZ
 
İlçemiz; ekolojik açıdan oldukça gözde bir bölge olan Doğu Karadeniz bölgesindedir. Bu yönde farkındalık yaratmak, dolayısıyla dünyadaki kaybolan ekolojik değerlerle ilgili duyarlılıklarının oluşmasına katkıda bulunmak, bu değerlerin korunmasına yönelik insanları bilinçlendirmek, doğaya ve dolayısıyla insan yaşamına zarar veren oluşumlarla ilgili dikkat çekmek ve önlem almak yönetimimizin çevre ile ilgili misyonlarındandır.

Doğanın bir uzantısı olan insan yaşamına, yani kültüre olan ilgimiz ise evrensel kültürel mirasa olan duyarlılığımızdan kaynaklanmaktadır. Bu mirasa sahip çıkmanın da yerel olandan geçtiğine inanmaktayız. Buna göre, başta ilçemiz Fındıklı olmak üzere, Doğu Karadeniz’de yaşayan yerleşik halkları tanımak ve tanıtmak, kültürel birikimlerini kayda geçirmek, geleceğe taşımak konusunda çalışma planları yürütmek hedeflerimiz arasındadır. 

FINDIKLI (VİÇE) Kültür ve Dayanışma Derneği Yeni Yönetimin başlıca çalışma alanları:
 Kültürel ve sanatsal etkinliklerin yürütülmesi ve organize edilmesi,

Yöredeki geleneksel zanaatlar üzerine sanatsal faaliyetler düzenlenmesi ve yöre mimarisinin korunması ve yaşatılması için planlar ortaya koymak ve uygulamak,

Ekonomik ve sosyal yönden toplumun gelişmesini sağlayacak ve bilinçlenmesine yönelik seminer ve paneller organize etmek,

Müzik, Halk Edebiyatı ve El Sanatları gibi tüm folklorik değerlerin araştırıp belgelenmesi, arşivlenmesi,
Bu çalışma planlarını, alanında tecrübeli dernekler ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği halinde yürütmektir.

ÖNCELİKLE YAPILMASI GEREKENLER
1-      Üyelerimizin bilgilerini güncellemek,
2-      Üye iletişimini üst seviyelere taşımak,
3-      Kadın Kolları oluşturulmasına katkıda bulunmak,
4-      Gençlik Kolları oluşturulmasına katkıda bulunmak,
5-      Kiracı olduğumuz dernek binasını yeniden dizayn etmek ve eksikleri tamamlamak,
6-      Yöresel yemeklerin ağırlıkta olduğu ve üyelerine kaliteli hizmet sunabilen bir tesis/restorant bölümünü yeniden yapılandırmak,
7-      Dernek merkezimizde üyeleri kaynaştıracak yemekli ve horonlu etkinlikler düzenlemek,
8-      Hafta sonları sabah kahvaltı ve brunch organizasyonları yapmak,
9-      Gençleri bir araya toplamak ve birbirleriyle kaynaştırmak adına eğlenceli horon geceleri düzenlemek, gençlerin organizasyonlara katkı sunmalarını sağlamak,
10-   Yöremize ait folklor ekibini oluşturmak ve bu konuda kurslar organize edebilmek,
11-    Öğrencilere burs verebilmek için yardım havuzu oluşturmak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırma çalışmalarını yapabilmek.
12-   Çeşitli sanatsal ve kültürel çalışmalar yapabilmek,
13-   Derneğimizin web sitesini (
www.vice.org.tr) aktif hale getirmek ve bütün iletişimi bu kanaldan güncel olarak yürütebilmek. Üyelerimizin bütün bilgilerini bu web sitemizden yayınlamak.
14-   Derneğimiz bünyesinde çeşitli çalışma komiteleri kurarak çok geniş açılımlı çalışmalar yapmak (gençlik kolları, kadın kolları,sağlık, spor, piknik, toplu geceler, yardım, ilçe iletişimi, Avrupa yakası hemşerilerimizle olan ilişkiler, derneklerle ortak projeler üretilmesi,yarışmalar,çocuklarla  iletişim, sanatsal yarışmalar vs.)
15-   Fındıklı’daki bütün muhtarlarla iletişime geçmek ve köylerdeki dernek ve muhtarlıklarla ortak kültürel çalışmalar ve eğlenceler düzenlemek. Daha sonrası bütün köy ve ilçe merkezindeki hemşerilerimizin olduğu hatta çevre ilçelerinde davet edildiği geniş katılımlı Fındıklı Dernek Gecesini yapmak.
16-   Bütün üyelerimize yeni üye kartı göndermek. Kart sahibi olanlara bazı kurumlarda indirim imkanı sağlamak. (sigorta, otobüs, otel, restorant, giyim, ofis ürünleri, mobilya, beyaz eşya, avukatlık hizmeti, muhasebe hizmeti, nakliye, matbaa işleri, tanıtım işleri vs)
17-   Derneğimizin kurumsal yapısını yeniden yapılandırmak ve yeni yönetimin çalışma organizasyon şemasını oluşturmak. Aynı zamanda kurumsal kimlikle ilgili; üye kartı, kartvizit, antetli kağıt, zarf,  iletişim formları, dernek üye  kayıt formları ve muhasebe kayıt sistemi, çalışan personel fiziki görüntüleri ,ilan panoları, vs.) 
18-   Derneğimize ait ilk aşamada 6 ayda bir çıkartmayı planladığımız dernek dergisi olacak.
Daha sonraları 3 ayda bir olacak şekilde yayın organına derneği kavuşturacağız. 

FINDIKLI (VİÇE) KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ


SIRA  AD - SOYAD
1 Erol AYKUT
2 Hayrettin GEGEZ
3 Turgay ÖZBAŞ
4 Ali Rıza ŞİŞMAN
5 S.Refika KADIOĞLU
6 Bilgin ŞERİFOĞLU
7 Aydan BULAK
8 Bülent HASANREİSOĞLU
9 Kemal ERMİŞ
10 Fisun BAŞAK
11 Şendoğan BAYRAKTAR
12 Yaşar DURMUŞ
13 Engin ASLAN
14 Erdal GÜLTEN
15 Hüseyin ERTEN
16 Ali ŞENER
17 Melih ÖZBAŞ
18 Ogün SURATOĞLU
19 Göksel ERUZUN
20 Semra ALBAYRAK


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73