banner72

Fındıklı'ya Doktor Atandı

Diş Çekimleri Ve Mayene Hizmetleri Hız Kazandı

Fındıklı'ya Doktor Atandı

CANER KARATAŞ’ın Haberi…
Rize Fındıklı’da uzun yıllardır özellikle guatr alanında hizmet veren Fındıklı Bölge guatr hastanesine diş ve diş eti hastalıkları uzmanı atandı.

Şimdilik diş çekimi ve muayenesiyle ilgilenecek olan Doktor Hüseyin Duman aslen Artvin Şavşatlı olup Gürcistan Tiflis tıp üniversitesi diş hekimliği fakültesinden mezun olup Kalkandere ilçesine atandı.

Kalkandere ilçesinde kadro fazlalığı ve Fındıklı ilçesindeki diş hekimi eksikliğini değerlendiren yetkililer Doktor Hüseyin Dumanı geçen hafta Fındıklı’ya tahin etti.
Evli ve 1 çocuk babası 39 yaşındaki diş uzmanı haber ekibimize konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Diş fırçalamaktan sıkılmamalı diyen hekim sözlerine şöyle devam etti ‘’Dişler bir ağaç gibidir, yapay bir ormanda ne kadar mutlu olabilirsiniz? Bulunduğumuz coğrafyayı değerlendirirsek. Karadeniz suyundaki mineral eksikliği ve sürekli tüketilen aynı gıdalar dişlerimizde sararmalara ve çürümelere yol açar. Yiyeceklere yön vermemiz gerekmiyor ancak aşırı tüketilen sigara ve dişlere yapılan sıfır bakım yıllar geçtikçe ağzımızdaki dişlerin çekilmesine, bununla beraber deminde örnek gösterdiğimiz gibi yapay bir ormana dönüştürüyor. Ağaç tekrar dikilebilir ama dişlerimizin kendisi çıkmaz.’’ Diyen hekim sözlerini şöyle noktaladı.

‘’Biri akşam ve biri sabah olmak üzere günde en az 2 defa fırçalanan dişler uzun yıllar bizi bırakmaz.’’ Dedi.

Fındıklı’yı daha önceden gördüğünü ve beğendiğini söyleyen hekim, bölge guatr hastanesinin bu ilçede olması nedeniyle yöre halkının şanslı olmasını dile getirerek başta genel cerrah olmak üzere bir takım eksikliklerin tamamlanması durumunda çok daha iyi olabileceğini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2010, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73