banner72

Fransa`ya Hemşinli İmam

Hemşin Akyamaç Köyü doğumlu Recep Hoca Fransa’da Gönülleri Fethetti

Fransa`ya Hemşinli İmam
Yurt dışı din görevlisi olarak Fransa’nın Morez şehrine giden Hemşin Merkez camii imamı Recep Tarakçı, yaklaşık iki aydır görev yaptığı bölgede kısa surede insanlarla kaynaştı. Öncelikle beş vakit namazın cemaatle kılınmasını sağladıktan sonra; çocuklara hafta sonu ve tatillerde ders vermeye başladı. Sıcakkanlılığı ve iş ahlakı ile bir anda Morez şehrinin sosyal çevresinin bir numaralı ismi ve ilgi odağı haline gelen Recep Hoca, “memleket ve aile özlemimi buradaki insanlara faydalı olma duygusuyla hafifletiyorum.” dedi.
  Recep Hoca, işlerinin yoğunluğu nedeniyle camiye gelemeyen gençlere yönelik olarak, haftada bir gece onlarla toplanarak bilgi alışverişinde bulunuyor. Ev ziyaretleri ile mümkün olduğunca daha çok insana ev ortamında ulaşmaya gayret eden hocamız,  Aile yapısı ve önemi hakkında vatandaşları uyarmayı da ihmal etmiyor.
  Yapılması gereken çok işler var diyen Recep Hoca; “Kadınların özellikle annelerin de bu hizmetlerden mahrum olmaması için, bayanlara yönelik hiç olmazsa haftada bir gün soru cevap veya sohbet seklinde bir program yapmayı planladığını dile getirdi.
  Görev süresi ilk etapta altı ay olan Hemşin Merkez Camii İmamı Tarakçı, altı ay sonundaki şartlar uygun olursa bir süre daha devam etmek istediğini, zira Morez halkının kendisini bu kadar kısa sürede bırakmak istemediğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2013, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73