banner72

Gazetecilerden fotoğraf sergisi

53 Rize Gazeteciler Derneği ve Canon iş birliği ile düzenlenen Resim sergisi ve eğitim semineri büyük ilgi gördü.

Gazetecilerden fotoğraf sergisi
Rize Kültür Merkezinde 53 Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen ve tüm Rizeli gazetecilerin destek verdiği resim sergisinde 80 in üzerinde resim yer aldı, Rize ve ilçelerde ki gazetecilerin çektiği resimler Kültür Merkezi Resim sergisi salonunda yer aldı. Rize Valisi Nurullah Çakır” in açtığı Resim sergisine Bazı daire müdürleri, STK temsilcileri ile siyası partililer ile vatandaşlar katıldı.

   Resim sergisi katılımcılar tarafından beğenildi. Resim sergisinin ardından Kültür Merkezi büyük salonda Canon firması tarafından eğitim semineri düzenlendi, Burada konuşan 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak “ Bir kare resim geçmişimizi ve atalarımızı ölümsüzleştiren bir nesne olarak kalmakta, gazeteciler olarak en çok sevdiklerimizden daha çok taşıdığımız fotoğraf makinelerini ne kadar tanıyoruz,

yaptığım bir araştırmada 1815 yılında Mikroskop camından yararlanılarak ilk fotoğraf makinesi yapılmış ve 1826 yılında ilk resim çekilmiş, Dünya da ilk çekilen resim bir bahçe resmidir, ülkemizde ise İstanbul da 1850 yılında ilk fotoğraf stüdyosu kuruldu. 4 Murat döneminde kurulan stüdyonun sahibi aynı zamanda 4 Murat a fotoğraf konusunda dersler vermiştir” dedi.

    Rize Valisi Nurullah Çakır ise konuşmasında 53 Gazeteciler Derneğinin düzenlediği böyle bir etkinliğe katılan gazeteci sayısının fazla olması sevindirici, birbirinden güzel farklı resimler gördüm, Rizeliler şanslı insanlar, objelerde aradıkları her şeyi Rize de bulabilirler. Önemli olan farklı bakış açısıdır” dedi.

    Daha sonra Canon firmasından gelen Cüneyt Akman fotoğraf makinesi ,fotoğraf çekimi ve en güzel resim çekilmesi konusunda objektif, lens ve makine özellikleri hakkında bilgiler verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2013, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73