banner72

'Haddini bilsin!'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Şırnak'ta bir başkomiseri tokatladığı için eleştirdiği BDP milletvekili Sabahat Tuncel'in, ''Arınç haddini bilsin'' sözlerine tepki gösterdi. Arınç, ''O bayana söyleyin, kendisi haddini bilsin. Bir Türk polisine tokat atma edepsizliğini göstermek, haddini bilmemektir'' dedi.

'Haddini bilsin!'
Bursa’da halka seslenen Arınç, AKP il başkanlığında da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, Bursa’dan aday gösterilmesinden dolayı büyük bir onur ve sevinç duyduğunu, bu sevincinin çok samimi olduğunu söyledi. Hayatın insanı bazen böyle kesişmelerle, kaderin cilveleriyle karşı karşıya getirebildiğini ifade eden Arınç, kedisinin Bursa-Demirtaş doğumlu olduğunu hatırlattı. Arınç, bir gazetecinin “A takımıyla sahadasınız. A takımı ne yapar? Bir de Sebahat Tuncel’in bir değerlendirmesi var, size ’haddinizi bilin’ dedi. Siz o haddi nasıl bildireceksiniz?” sorusu üzerine şunları söyledi: “A takımı, B takımı, C takımı... Allah’ın izniyle Bursa’da 7’sinden 77’sine birlikte olacağız. Ben Bursa teşkilatımızın emrindeyim. Seçim koordinasyon merkezi başkanımız planlarını, programlarını yapacaklar. Biz de sistem böyledir. Emir komuta il başkanlığında. O bizi nereye gönderirse biz oraya gideceğiz ve çalışmalarımızı yapacağız.”

“Aynen iade ediyorum”

Sorunun ikinci kısmına da yanıt vereceğini belirten Arınç, şöyle devam etti: “Biz haddimizi biliriz. Haddimizi de biliriz, hakkımızı da biliriz. Ama o bahsettiğiniz, ismini ben tekrarlamayayım, o bayana söyleyin ki; haddini kendisi bilsin. Bir Türk polisine tokat atmak edepsizliğini göstermek, haddini bilmemektir. Ona söyleyeceğim bu... Onların neyi temsil ettiğini niçin siyaset yaptığını, siyaseti ne kadar da kötü yaptıklarını biliyorum. Bizim muhatabımız onlar değil. Ben ona sadece yaptığı hareketin ne kadar çirkin olduğunu söyledim. Onun karşılığında bana söylediği sözleri ona aynen iade ediyorum. Bizim söyleyeceğimiz budur.”
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2011, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73