Hasan Karal'dan, Turizm'den Nüfusa İlginç Tespitler!

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize'yi geçen yıl çoğunluğu Arap olmak üzere 850 bin turistin ziyaret ettiğini söyledi.

Hasan Karal'dan, Turizm'den Nüfusa İlginç Tespitler!
Karal, beraberindeki Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan ve İlçe Başkanı Mehmet Akif Karslı ile Güneysu ilçesine bağlı Handüzü Yaylası yolu üzerinde yapılan Arap Düzü Doğa Parkı'nda incelemelerde bulundu.
 
Arap Düzü Doğa Parkı'nın Doğa Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) desteği ile Güneysu Kaymakamlığı tarafından yaklaşık 1 milyon liraya oluşturulduğunu belirten Karal, "Rize dağlık arazi yapısına sahip olduğu için insanlarımızın hafta sonları gezebilecekleri ortamlar maalesef az. Daha çok il dışına çıkarak, başka illerin alanlarından istifade ediliyor. Kendi değerlerimizi gün yüzüne çıkararak, ulaşım ve diğer sorunları ortadan kaldırarak turizme kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.
 
 
Karal, Rize'yi geçen yıl çoğunluğu Arap olmak üzere 850 bin turistin ziyaret ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti:
 
"İnanış ve tarihi bağlar yönüyle kuvvetli iletişim kurabildiğimiz için bölgemiz caize merkezi haline geldi. Başbakanımızın Arap ülkeleriyle olan iletişimi arttırması, ülkemizin tanıtımı açısından ciddi adım oldu. Arapların ilimizi daha çok ziyaret etmesindeki sebep de Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi olmasıdır. Turistlerin Rize'de konaklanması ve ağırlanması, memnun olarak buradan ayrılması bizlerin sorumluluğundadır."
 
Karal, Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda bulunan 3 bin 500 yataklı otellerin 1 Nisan ile 31 Ekim tarihleri arasında dolu olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:
 
"Bu da bize bölgemizin yavaş yavaş tanınmaya başladığını göstermektedir. Rize'yi geleceğe taşıma ve hazırlama noktasında daha çok çalışmalıyız. İkizdere ilçesinde yapımı devam den Ovit Tüneli'nin açılmasıyla Rize nüfusunun daha da artacağını düşünüyoruz. Rize'nin 110 bin olan merkez nüfusunun, Ovit Tüneli ile beraber oluşacak ticaret hacmiyle 200 binlere ulaşacaktır."
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER