banner72

Hemşin'de hizmet içi eğitim seminerleri başladı

Hemşin’de kaymakamlık tarafından düzenlenen 2013 yılı hizmet içi eğitim programı, "Protokol eğitimi, amir ve memur ilişkileri" isimli seminerle başladı.

Hemşin'de hizmet içi eğitim seminerleri başladı

Hemşin’de kaymakamlık tarafından düzenlenen 2013 yılı hizmet içi eğitim programı, "Protokol eğitimi, amir ve memur ilişkileri" isimli seminer, Kaymakam Faruk Erdem ile ilçedeki tüm kurum amirleri ve memurlarının katılımıyla başladı.

seminer3.jpg

Hemşin Lisesi Müdürlüğü Hizmet Binasında yapılan semineri İlçe Özel İdare Müdürü Sultan Rauf Oğuz verdi.

seminer2.jpg

Protokol eğitimi, amir memur ilişkileri ile ilgili düzenlenen seminerin açılışında kısa bir konuşma yapan Hemşin Kaymakamı Faruk Erdem ise “Çoğumuz bu kuralları bilsek bile zaman zaman eksiklikler ve hatalar yapılıyor. Yeni göreve başlayan arkadaşların da bu konularda daha bilgili olmaları, eskilerin ise bilgilerini yenilemelerini sağlamak, daha başarılı hizmet vermek, saygı, sevgi ve hoşgörü ortamının oluşmasına katkı sağlamak amacıyla bu seminer düzenlendi” dedi.

seminer1.jpg

Konuşmanın ardından sunuma geçildi. İlçe Özel İdare Müdürü Sultan Rauf Oğuz, protokol kurallarının özel alan, kamusal(resmi) alan ve sosyal alan olarak belirlendiğini, sosyal alanda görgü ve nezaket kurallarının, kamusal alanda protokol kurallarının uygulandığını vurguladı.

Oğuz, konuları birer birer açıklayarak günlük hayattan örnekler verdiği sunumunun akabinde karşılıklı soru ve cevaplarla konuya derinlik vererek, uygulamalarda yapılan hatalar üzerinde durdu.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73