banner72

Hoş Geldin Ya Rasulallah

Hz. Muhammed (S.A.V) in yeryüzünü şereflendirmesi vesile si ile Rize Belediyesi, Ak Parti Rize İl Gençlik Kolları ve Kent Konseyi Gençlik Merkezi bir program düzenledi.

Hoş Geldin Ya Rasulallah

İsmail Kahraman Kültür Merkezin de düzenlenen Gül’e Nağmeler programına Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin  ve  Rize Belediye Özel Kalem Müdürü  Ali Osman Çelik ‘ in yanısıra salonu dolduran Rizeli vatandaşlar  katıldı.

Yoğun ilgi gören program, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Zafer Erginli yönetiminde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.Tasavvuf Musikisi Ekibi Nevbahar Musiki Topluluğunun seslendirdiği ilahi ve Kasidelerle Peygamber efendimize (sav) duyulan hasreti dile getirdiler.

İlahiler eşliğinde devam eden programda, su üstünde, özel hazırlanmış boyalarla oluşturulan  desenlerin kağıt üzerine geçirilmesi yolu ile yapılan süsleme ( Ebruli ) sanatın da sahnede Gül Resmi işleyen  Usta Sanatçı Elvan AK seyirciler tarafından büyük alkış topladı.

Program,Rize Belediye Özel Kalem Müdürü Ali Osman Çelik ‘in, Nevbahar Musiki Topluluğuna,  Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar’ın  Doç.Dr. Zafer Erginli ye bu güzel gecenin anısına sundukları hediye takdimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2013, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73