banner72

İkizdere'yi Türkiye'ye açacak

İkizdere Kaymakamı Kenan Aktaş, ilçenin elinde bulundurduğu turizm değerlerinin tüm Türkiye ile paylaşılması için mücadele vereceklerini söyledi.

İkizdere'yi Türkiye'ye açacak

 

İSMET KÖSOĞLU
İkizdere Kaymakamı Kenan Aktaş, köyleri tanıma gezilerini sürdürüyor. Kaymakam Aktaş, “Vatandaşın ihtiyaçlarını kendim bizzat yerinde görüyorum ve köy yollarının durumunu da böylece yakından müşahede etmiş oluyorum” dedi.

 

 

 

 

İlçeye kısa bir süre önce atanmış olmasına rağmen öncelikle en çok ihtiyacı olan köyleri tanımaya başladığını söyleyen Kaymakam Kenan Aktaş, “İkizdere ilçemiz bozulmamış doğal güzellikleriyle turizme ev sahipliği yapabilecek bir yer. Burada birçok hastalığın tedavisinde kullanılan çok modern bir termal tesisimiz var. Bu tesisin tanıtım ve hizmet kalitesini yaygınlaştırarak ülkeye açmalıyız. ‘Türkiye’de termal turizm İkizdere’de vardır’ demeliyiz. Çünkü bu gerçekten çok şifalı ve hastalar için yararlı bir su kaynağı.70 derece sıcaklıktaki böyle bir su Türkiye’de başka yerde var mı bilmiyorum. Kıymetini bilelim.” diye konuştu.
27018
“Dağ, orman ve suyun böylesine güzel olduğu İkizdere vadisini bütünüyle turizme açmalıyız.” diye konuşan Kaymakam Aktaş, “Ben de göreve başladığım günden beri öncelikle köylerimizi yakından tanımak istedim. Beraberimde çoğunlukla bazı çalışanlarımız olduğu halde köyleri gezerek görmek istedim. Meşeköy’e, Çifteköprü’ye, Cimil köylerimize gittim. İklim şartları itibariyle kar hayli olumsuz yönde etkili oluyor. İmkânlarımız ve makine parkımız yettiğince mücadelemizi sürdürüyoruz. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyorum. Kapım ve telefonlarım hiç kapanmaz. Sürekli dert dinleyen ve çözüm arayan bir yönetici, bir Kaymakam olarak anılmak istiyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73