banner72

İnsan Odaklı Belediyecilik Yapıyoruz

Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır 2012 yılı içerisinde belediye tarafından yapılan eğitim, kültür, tanıtım faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İnsan Odaklı Belediyecilik Yapıyoruz
Çayeli Vakfı İle beraber işbirliği yapılarak 500’e yakın öğrenciye burs verildiğini belirten başkan Rıza Çakır bu sayının daha da artması için İstanbul Vatan Caddesinde bulunan 20 trilyon değerindeki yurt binasının geliri üniversite öğrencileri burs vermek şartı Çayeli Vakfına tahsis edildiğini yurdun hizmete girdikten sonra elde edilecek olan gelirin tamamının Çayeli’li öğrencilere burs olarak verileceğini söyledi. 
 
Çayeli’nde ikamet edipte il dışında üniversitede okuyan öğrencilerin talepleri halinde yol masraflarının karşılandığını belirterek, ‘öğrencinin zengini olmaz’ düşüncesiyle Eğitim Fakültesinde okuyup evlerde kalan 650 öğrenciye her gün ekmek yardımı yapıldığı vurguladı. 
 
İlçede bulunan ilköğretim okulları ile liselerde öğrenim gören ve merkezi sınavlarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiğini, dershaneye gitme imkânı olmayan öğrencilere dershaneye gönderildiğini, ayrıca okullarda seçmeli ders haline gelen satranç derslerinde kullanılmak üzere satranç takımları İlçe Milli Eğitime Müdürlüğüne hibe edildiğini ifade etti.
Aynı şekilde okullara kırtasiye ve bilgisayar ve projeksiyon cihazı yardımı yapıldığını, Öğretmenler Gününde tüm öğretmenlere çiçek gönderildiğini, Eğitim Fakültesinin gelişmesi için talepler doğrultusunda sürekli katkılar yapıldığını belirtti.
Çayeli Halk Eğitimi Merkezine açtığı kurslarda kullanılmak üzere bilgisayarlar tahsis edildiği Çayeli Belediyesi Bilişim akademisiyle 250 kişiye sertifika verildiğini, Halk eğitim merkezi ile işbirliği yapılarak bayanlara ve baylara cenaze yıkama kursu verildiğini söyledi.
 
2012 yılı içerisinde gerçekleştirilen kültürel, Sosyal ve tanıtım Faaliyetlerini de açıklayan Başkan Rıza Çakır; merhum iş adamı A.Hamdi İshakoğlu’nun vasiyeti olan doğal yaşam müzesinin oğlu iş adamı Faruk İshakoğlu’nun büyük desteğiyle yapıldığını ve kısa bir zaman sonra hizmete gireceği söyledi. 
 
Çayeli’nde sağlık, eğitim, din hizmetleri alanlarında bir çok eser bırakan İshakoğlu ailesinin ebediyete intikal etmiş fertleri için Ahmet Hamdi İshakoğlu’nun ölüm yıl dönümü olan 4 Ocak tarihinde mevlit’i şerif okutulduğunu ifade etti.
Rize Dernekler Federasyonu tarafından Ankara’da gerçekleştirilen Rize günlerine katılım sağlandığını, 9 Mart milli piyango çekilişinin Çayeli’nde gerçekleştiğini ve TRT aracılığıyla dünyaya yayınladığını, Uluslar arası tulum ve müzik festivalinin Çayeli ayağını başarı ile gerçekleştiğini, Belediyenin yıl içersinde yaptığı faaliyetleri Ulusal basın’da (TV, Radyo, Gazetede, İnternet) geniş şekilde yer aldığını, İlçeye gelen bakan, vekil, bürokrat, iş adamı STK üyelerinin en iyi şekilde ağırlandığını, İlçede yer alan bilbortların belediye faaliyetlerinin tanıtımı için kullanıldığını, Her geçen gün önemi artan Belediye faaliyetleri (facebook, twitter) sosyal medyadan paylaşıldığını, Rize Ticaret Borsası ile beraber Çay Demleme Yarışması düzenlendiğini, Kapağında İlçemizin simgelerinin yer aldığı takvimler bastırılarak dağıtımının yapıldığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2013, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73