banner72

İstanbul RİDEF Rize'nin çınarlarını topluyor!

Bu proje çok konuşulacak. İstanbul RİDEF ile Rize’nin çınarları anlatıyor; tarih dile geliyor.

İstanbul RİDEF Rize'nin çınarlarını topluyor!

FATİH SULTAN KAR
Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Rizeli yaşlıları İstanbul’da misafir ediyor. 15 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlikle, Rize’nin Çınarları gündüz İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezecek, aynı günün akşamı ise deneyimlerini, hatıralarını ve tavsiyelerini katılımcılarla paylaşacak.

Onlar için ne yapsak az
Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan RİDEF Genel Başkanı Celal Erdoğan, yaşlıların deneyimlerinin insanları geleceğe ulaştıran haritalar olduğunu belirterek; “Onlar, toplumumuzun tarihsel birikimini günümüze yansıtan, kültür ve medeniyet değerlerimi yarınlara ulaşmasına vesile olan aile ve toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran bu güzel insanların hayatımıza, kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, Rize’mizin Çınarlarını İstanbul’da ağırlıyoruz. 15 Nisan 2013 günü hazırladığımız özel bir programla, saygıdeğer büyüklerimize gündüz İstanbul’umuzun tarihi ve kültürel mekânlarını gezdireceğiz. Aynı gün akşam programında ise kendilerinden hayatlarına, ailelerine ve Rize’mize dair hatıralarını dinleyeceğiz. Bu tecrübeler çalışmalarımızda bize ışık olacak.” dedi

İrtibat telefonları
15 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlikle ilgili, bilgi almak isteyenlerin, 0 216 553 53 10 ve 0 534 280 40 70 numaralı telefonlarla irtibata geçebilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73