banner72

İstanbul Valisi Mutlu, Ardeşen GSK İle Buluştu! - FOTO

Bu Yıl Tarihinde İlk Defa Bayanlar Hentbol Süper Lig’inde Mücadele Eden Karadeniz Temsilcisi Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü İçin İstanbul’da Destek Gecesi Düzenlendi. Geceye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun Yanı Sıra Karadeniz’in ve Rize’li Tanınmış Siyasetçi, Bürokrat, İşadamı ve STK Temsilcileri Katıldı. Gecede Ardeşen GSK’nın Avrupa’da Mücadele Edebilmesi İçin Destek Birliği Tesis Edildi.

İstanbul Valisi Mutlu, Ardeşen GSK İle Buluştu! - FOTO

İstanbul Rize Dernekler Federasyonu Ridef Öncülüğünde Üsküdar Evlendirme Dairesi sosyal Tesislerinde Düzenlenen Gecede Ardeşen GSK’nın Önümüzdeki Sezon Avrupa’da Mücadele Edebilecek Güce Ulaşmasının Temelleri Atıldı.


FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Geceye Katılan Rize’li Hemşerimiz İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ardeşen GSK’nın Elde Ettiği Başarıyı Daha da Yukarılara Taşımak İçin Karadeniz’li ve Rize’li İşadamlarına Büyük Görevle Düştüğünü Belirterek, “Atmaca Misali Hızla Başarıdan Başarıya Koşan Takımımızın Gelecek Sezon Karadeniz’in ve Rize’nin adını Avrupa’da duyurabilmesi için var gücümüzle çalışmamız gerekmektedir. Bu Anlamda Ben Karadeniz’li ve Rize’li İşadamlarını Takımımıza Sahip Çıkmaya Davet Ediyorum. Kısa sürede 4. Oldular. Ama şampiyonluğa ulaşmak için kısa zaman kaldı. Bu kulübün başkan ve yöneticilerini de kutluyorum.

Takımın teknik heyeti el ele gönül gönüle vermiş. Ardeşen ile kucaklaşmayı başardılar. İstanbul’a taşıdılar. İnşallah Pazar günü de güzel bir müsabaka çıkartacaklar. Başarı kolay gelmiyor. Bayan Atmacalarımız sahada terliyorlar. O güzel yaylalarda antrenman yaparak hazırlanıyorlar ve hazırelık aşamasında ciddi bir şekilde mücadele veriyorlar. Hiçbir başarıyı yakalamak kolay değil. Ciddi bir şekilde tulum ve kemençenin vermiş olduğu heyecan katkı sağlamış olsa da, elbette ki başka şeylere de ihtiyaç var. Bu başarıyı sürdürebilmek için en büyük ihtiyaç takımımıza destek verecek olan hemşerilerinizdir.” Dedi.Atmaca Şampiyon Oldu, Şimdi Şahin Atmacası Olup Avrupa’yı Sallamalı!
Adalet ve Kalkınma Partisi Rize Milletvekili Nusret Bayraktar’da, “Kızlarımız Tarihi Zaferlere Koşarken Arkalarında Durarak Büyük Destek Sağlamak Boynumuzun Borcu. Karadeniz’in güzelliklerini tanıtırken bu tanıtıma en önemli katkıyı sağlayanlardan birisi de spor kulüplerimizdir. Spor kulüplerimizde mücadele eden gençlerimiz fiziki yarışlarla dostluğu, sevgiyi, kaynaşmayı ve yardımlaşmayı simgeleyen faaliyetleri ile Atmaca misali bıldırcın yakalama konusunda uluslar arası boyuta henüz ulaşamasa dahi ulusal boyutta bıldırcını yakalayarak bana göre şampiyon oldu. Kendilerini tebrik ediyorum.  Atmacanın hızı 280 km’dir 180 ile 280 km ile avına doğru gidebilir. Serçeye dönüşmesi değil, atmaca şahinine dönüşmesini istiyoruz.  Şahinin hızı ise 380 km’dir. O zaman Avrupa için şahine dönüşeceksiniz. Madem ki öyle bir tanışma gecesinde istanbul’da Ridef’in organizasyonu ile bu güzellikleri paylaşırken kıskançlığa girmeden. Tatlı bir rekabet ve sahiplenme duygusuyla maddi manevi destek almaya yönelik etkinliklere gireceğiz. Kulüp başkanımız Sayın Rauf Oğuz birçok katkı sağlayan isim saydı. Ancak bu yardımı yapanların yüzde doksanı maddi değil manevi yardım sağlıyor. Henüz maddi yardıma dönüşmediğini görüyoruz. Bu yardımların tümünün maddi yardıma döndüğü takdirde başarı kaçınılmaz olacaktır.” Dedi.AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün süper lig’e çıkıp burada mücadele etmesi, başarılı sonuçlar alması son derece önemsenecek bir adımdır. Ben kulüp başkanımızı yürekten tebrik ediyorum ki, böyle bir hizmete köprü oldukları için. Bu uğurda emek veren hentbolcu gençlerimizi de tebrik ediyorum. Rize’mizin bu gibi kulüplere ciddi manada ihtiyacı vardır. Rize’de bir tek Rizespor ile bu işler olmaz. Hepsinin başarılı olması için elimizden geleni yapmamız lazım.” Dedi.

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sultan Rauf Oğuz ise, “Anadolu yada Taşra da spor deyince akla ilk futbol gelir. Rize’mize baktığımızda da akla ilk gelen tabi ki Futbol’dur. Daha da ilerisi Halı Sahalarda yapılan oynanan faaliyetler oalrak algılanıyor. Halbuki, biz Ardeşen GSK olarak bütün branşları başarıdan başarıya koşturabileceğimizi gösterdik. Bunu yaparken de ülke spor’una nasıl bir katkı sağlayabiliriz’in hesaplarını planlayarak hareket ettik. Kendi ligimiza baktığımızda Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, İzmir’i, Antalya’yı ve Eskişehir’i temsil eden takımlarla mücadele ediyoruz. Yani koskocaman bayanlar Süper Lig’inde taşra’yı temsil eden tek Anadolu takımı biziz. Bu da şu anlama geliyor. Taşra istediği zaman istediği başarıyı ortaya koyabilir. O yüzden spor’u sadece büyükşehirlere ve büyük belediyelerin bünyelerine sıkıştırmamak lazım. Bir de kentimizde rekabet değil, sinerji oluşturacak sistem oturtmak lazım. Biz bu amaçla  yılında yola çıkarken, Fındıklı’da Hentbol’u, Pazar’da ve Rize’de Futbol’u göz önüne alarak kendilerine rakip değil, sinerji oluşturacak olan bir branşla, hentbol branşı ile yola çıkmaya karar verdik ve o zaman almış olduğumuz kararın ne kadar da doğru olduğunu bu akşam bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Oysa ki, Ardeşen GSK sadece hentbol ile yoluna devam etmiyor. Hentbol profosyonel olduğumuz bir branş. Biz Ardeşen GSK olarak tam 26 ayrı branşta önemli ölçüde başarılar elde ediyoruz. Biz körlink branşında da süper lig’de mücadele eden bir kulübüz. Rize’de tesis imkanımız olmadığı için bu kulübümüzün karşılaşmaları Erzurum’da oynanıyor. Ayrıca savunma sporlarında da Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye 2. Ve 3.’lük başarılarımız var. Badminton takımımız arı misali şampiyonalara hazırlanıyor. Atletizim ve maraton koşularında da iddialı bir şekilde geleceğe hazırlanıyoruz. Ardeşen GSK olarak amacımız spor’un Futbol’dan ve Halı saha sporlarından ibaret olmadığını, salon sporlarının da zenginliğini Karadeniz’e yaymak olacaktır. En asıl hedefimiz ise Dünya’da hentbol denince Akla Rize’nin gelmesini tesis etmek olacaktır. Biz, büyüklerimizin ciddi destekleri ile bu hedeflerimize bir bir ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.” Dedi.

İstanbul Rize’liler Vakfı Başkanı Orhan Keçeli de, “Bizim bu gece buraya geliş gayemiz Ardeşen’li hemşerilerimizle ve başarıdan başarıya koşan Süper Lig takımımızla buluşmaktı. Bizi Süper lig’de başarılı bir şekilde temsil eden Ardeşen GSK’mız için görevimizi yerine getirecek, üzerimize düşen görev ne ise bunu yapacağız. Bu işin başka da bir formülü yok. Yardımlaşama olması şarttır. Şahsımız ve temsil etmiş olduğum kurumumuzu bu geceye çağırıp, bu başarı karşısında gurur duymamı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

İstanbul’daki Rize Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Erdoğan ise, “Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün İstanbul’da yalnız olmadığını hissettirmek için bu gece burada buluşmuş bulunmaktayız. Biz Bu yemeği deplasman fobisini yenmek için düzenleyerek Başta İstanbul Valimiz Hüseyin Avni Mutlu ve emeğini ve işgücünü ortaya koymuş işadamlarımızla, siyasetçi ve bürokratlarımızla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu yemeğin takımımıza hayırlar getirmesini ve bu tür organizasyonların gelecekte de devam etmesini temenni ediyor, bu gece bu ortamda olmanın gururunu yaşıyorum.” Dedi.

Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, gecenin düzenlenmesi noktasında gayretlerini sarfeden Ridef yönetimine teşekkür ederek, “Biz yakinen biliyoruz ki, Ardeşen GSK yönetimi, teknik heyeti, sporcuları ve personeli ile büyük bir başarı ortaya koydular. Çok kısa sürede süper lig’e yükselme başarısını gösteren takımımız, yine çok kısa sürede bu lig de üst sıralardaki yerlerini aldılar. Ben diyorum ki; eğer Ardeşen’i, Rize’mizi ve Karadeniz’i çok daha iyi yerlerde görmek istiyorsak, bu yönetimi sonuna kadar desteklememiz gerekiyor.” Dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, “Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübümüze destek ve omuz verilirse inanın ki Rize’nin adını Avrupa’ya duyuracaktır. Buna söz verebiliyoruz ancak, bir şartla. Şartımız da Rize’nin ve Karadeniz’in büyükleri bu takıma karşı üzerlerine düşen görevi yerine getirirse bu sözümüzü gerçeğe dönüştürebiliriz. Ama yok destek çıkılmaz ve bu başarı çöker ise, işte o zaman bunun  vebali de bu büyüklerimizin üzerine düşecektir.” Dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu ise, “Ben bu akşam Federasyon başkanı olarak değil de, bir Rize’li olarak yapıyorum. Çünkü Ben Rize’li olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Bunu da her yerde rahat bir şekilde dile getiriyorum. Ben Ardeşen GSK’ya her yerde sahip çıktım, sahip çıkmaya da devam edeceğim ve kimseden de çekinmiyorum. Bu takımızn başarılı olabilmesi için emin olun elimden gelen herşeyi yapıyorum. Çünkü, Bu takım gerek yönetimi, gerek teknik ekibi ve gerekse de sporcuları ile herşeyi hakediyor. Kulüp başkanımız, sevgili kardeşim Rauf Bey, çok zor şartlarda bu takımı ortaya çıkardılar ve hentbol ligine ciddi derecede güzellik getirdiler. İnanıyorum ki bu takım bu sene başarılı olup, önümüzdeki dönem Avrupa’da Rize’mizi ve ülkemizi temsil edecektir. Ama tabiki bu başarıyı yakalamak da büyüklerimizin destekleri ile olur. Bu konuda değerli büyüklerimiz gerekli sözleri verdiler. Biz elimizden gelenin en iyisini yaparak bu takımı en iyi yerlere taşımak zorundayız.” Dedi.

Tulum ve Kemençe eşliğinde horonların oynandığı ve son olarak hatıra fotoğraflarının çekildiği geceye ev sahipliğini Rize dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Erdoğan yaparken, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Rizelilr vakfı Başkanı Orhan Keçeli, Rize İl Genel Meclis Başkanı ve Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gültekin, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Topal, AK Parti Maltepe İlçe Başkan vekili İdris Efendioğlu, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Rize İl Genel Meclis Üyeleri Dursun Ali Balsüzen ile Dursun Ofluoğlu, Ardeşen Kaymakamlığı Yazıişleri Müdürü Mevlüt Altı, Şişli Rizeliler Derneği Başkanı Nazim Ardışen, TFFİl Başkan Vekili Adem Akbeniz, Ardeşen GSK Başkanı Sultan Rauf Oğuz, Onursal Başkan Dursun Yaşaroğlu, İşadamları Ali Biberoğlu, Deniz Dinçer, İbrahim Önder, Emi Ali Önder, Mehmet Biberoğlu, Sebia Tataroğlu, Ardeşen GSK Teknik Direktörü Hüsnü Kemal Durak, Antrenör Osman Nuri Yazıcı, yönetici Ziya Özatmaca, Ardeşen GSK Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Zenginal, Beşiktaş Hentbol Takımı Kaptanı Ramazan Döne, Fenerbahçe Alt yapı sorumlusu İrfan Saral ve Ardeşen GSK’lı sporcular ile çok sayıda davetli katıldı.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2013, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73