banner72

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Kuruldu

Trabzon”da yapılan Gazeteciler Cemiyet Başkanları Toplantısında Karadeniz Gazeteciler Federasyonu kuruldu.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Kuruldu
13 ilin katılımı ile yapılan toplantıda hazırlanan tüzük cemiyet başkanları tarafından imzalanarak resmen Karadeniz Gazeteciler Federasyonu kuruldu.

 Samsun ve Tosya da yapılan toplantılar sonunda Karadeniz Gazeteciler Federasyonu kurulması için alınan kararların ardından hazırlanan tüzük Trabzon da yapılan toplantının ardından cemiyet başkanları tarafından imzalanarak federasyonun kurulumu sağlandı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde yapılan toplantıya Sinop ve Karabük il başkanları mazeretleri nedeniyle gelemezken Federasyon kurulumunda yer almak istediklerini belirtirlerken toplantıya Artvin Gazeteciler Derneği Başkanı Tolga Gül, 53 Rize Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak, Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, Çorum Gazeteciler Derneği Başkanı Şevket Erzen, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Gümüşhane Gazeteciler Derneği Başkanı Yusuf Sadık, Kastamonu Gazeteciler Derneği Başkanı Hüsnü Acar, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Derneği Başkanı İsmail Temiz, Bayburt Gazeteciler Derneği Başkanı Yaşar Yıldız ve ev sahipleri Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ergün Ata ile Başkan yardımcısı ve Nisan da yapılacak olan seçimlerde Başkan adayı olan Turgut Özdemir katıldı.

Toplantıda hazırlanan tüzük Dernek Başkanları tarafından imzalanarak resmi kuruluş için Trabzon Valiliği Dernekler Müdürlüğüne dosya Pazartesi günü teslim edilecek. Toplantıda Dernek Başkanları yapılacak olan çalışmalar hakkında görüşlerini açıkladılar.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlığına oy birliği ile Nisan ayında Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını bırakacak olan Ergün Ata getirildi. Yönetim kuruluna ise Şevket Erzen , Yaşar Yıldız, Bekir Bayram, Mustafa Bayrak, Tolga Gül, Güngör Yavuzaslan, Yusuf Sadık, İsmail Temiz, Erdoğan Erişen, Hüsnü Acar seçildi.

Diğer Yandan Erzurum da toplanan Erzincan, Erzurum, İğdir, Ardahan, Kars, Malatya ve bölgede bulunan il başkanları Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu kurmak için çalışmaları başlattılar.
 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2013, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73