banner72

Karadeniz Usulü Atış Turnuvası

Trabzon'da hizmet veren atış poligonu ''61 Kişi 61 Mermi Atacak'' sloganıyla düzenlediği atış turnuvasında, ilk 3'e giren yarışmacıların yanı sıra ''karavanacı''yı da ödüllendirecek.

Karadeniz Usulü Atış Turnuvası

Trabzon'da hizmet veren atış poligonu ''61 Kişi 61 Mermi Atacak'' sloganıyla düzenlediği atış turnuvasında, ilk 3'e giren yarışmacıların yanı sıra ''karavanacı''yı da ödüllendirecek.

 

 Trabzon'daki tek atış poligonu olan ve Trabzon'un yanı sıra Giresun, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane gibi Doğu Karadeniz illerinden gelen müşterilerini de ağırlayan PAM Poligon, her yıl düzenlediği çeşitli etkinliklerle, atış severleri bu hobilerini poligonda gidermeye davet ediyor.

 

 Bu yıl ise yeni bir etkinliği gündeme taşıyan poligon yönetimi, Trabzon'un plakası numarası olan ''61'' rakamı üzerinden organize ettiği ve ''61 Kişi 61 Mermi Atacak'' sloganıyla duyurduğu turnuvada, katılımcı 61 kişiden en iyi atış yapan ilk 3 kişi ile sonuncu olan katılımcıya ödül verecek.

 

 Birincinin ATV diye adlandırılan arazi taşıtı, ikincinin bot, üçüncünün de araç buzdolabıyla ödüllendirileceği yarışmada, sonuncu olana da avcı bıçağı hediye edilecek.

 

 Poligonun Müdürü Şeyma Türk yaptığı açıklamada, her yıl düzenledikleri etkinliklerle atış severleri poligona çekmek için gayret gösterdiklerini belirterek, ''Bu yıl ise farklı bir uygulamayla 61 kişiye 61 mermi attıracağız. Sonuncuya da ödül vereceğiz'' dedi.

 

 Bu yılın ilk gününde kayıtlarına başladıkları turnuvaya, 61 katılımcıya ulaştıklarında başlayacaklarını ifade eden Türk, ''Atışlarımızı 4 haftada tamamlamayı planladık. İlk 3 haftada 15, son haftada ise 16 katılımcı toplamda 61 mermi atacak. Böylece sıralama belirlenecek'' diye konuştu.

Atış ücreti olarak belirledikleri 150 lirayı yatıran katılımcı sayısının 50'yi aştığını dile getiren Türk, ''Turnuva sonunda ilk 3'e gireceklere, avcılıkla ve araziyle ilgili değerli ödüller vereceğiz. Sonuncuya da 'artık silah yerine bıçak kullanırsın' diyerek avcı bıçağı hediye edeceğiz'' dedi.

Türk, poligona ve turnuvaya kadınların da ilgi gösterdiğine dikkati çekerek, ''Kadınlar da artık kendi başlarına, yanında erkek olmadan, kadın arkadaşlarıyla bir araya gelerek atış yapmaya geliyor. Turnuvada onları da görmek istiyoruz'' diye konuştu.

 Poligonun atış sorumlusu Osman Pala ise poligonda genç-yaşlı, kadın-erkek birçok atış severi ağırladıklarını belirterek, ''Turnuvamıza da yoğun ilgi var. Çok güzel ödüllerimiz olacak. Özelikle sonuncuya verilecek hediye vatandaşların dikkatini çekiyor. Sonuncuya bir anlamda 'tabancayla işin yok, sen bıçağı al'' diyeceğiz'' dedi.

Kaynak: 61haber.net


Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73