banner72

Karadeniz'de fırıtna ve dolu etkili oldu

Zonguldak'ta, etkili olan fırtına nedeniyle bir evin çatısı uçtu, devrilen ağaçlar dolayısıyla 2 araç zarar gördü.

Karadeniz'de fırıtna ve dolu etkili oldu
banner75
Kentte etkili olan fırtına nedeniyle Gazipaşa Caddesi ile Mithatpaşa ve Rüzgarlımeşe Mahallesi'nde ağaçlar, karayoluna devrildi. Belediye ekipleri tarafından devrilen ağaçlar, motorlu testereyle kesilerek karayolundan kaldırıldı.
 
Mithatpaşa Mahallesi İkincimakas mevkisinde şiddetli rüzgar dolayısıyla bir ağaç karayolunda seyir halindeki Kadir Uzun yönetimindeki 67 AK 069 plakalı otomobilin üzerine devrildi. 
 
Aynı mahallenin 467 Evler Sokağında ise Belediye İtfaiye Müdür Yardımcısı Aydın Yıldırım'a ait evin çatısı yola uçtu. Yola uçan çatı dolayısıyla elektrik telleri ile 1 araç zarar gördü.
 
Fırtına nedeniyle bazı mahallelerde elektrik kesintileri yaşanması üzerine EnerjiSa ekipleri bu bölgelerde, belediye ekipleri de isale hatlarında arızaları gidermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
 
Aracının üzerine ağaç devrilen Uzun, yaptığı açıklamada, kent merkezine seyir halindeyken aracının ön tarafına ağaç devrildiğini belirterek, "Bir anda önüm kapandı. Bir metre daha ileri gitseydim üstüme devrilecekti. Belki de saliseyle hayatım kurtuldu" dedi.
 
Ereğli içesinde etkili olan fırtına nedeniyle bir apartmanın çatısı uçtu, 2 araç ve 1 ev zarar gördü.
 
Kentte etkili olan fırtına nedeniyle Süleymanlar Mahallesi Şirin Evler mevkisinde bir apartmanın çatısını uçtu, 2 araba ve bir ev zarar gördü.
 
Şirinevler Mahallesin Şirin Apartmanı'nın çatısı, şiddetli rüzgar dolayısıyla 67 TA 180 ve 67 TC 677 plakalı otomobillerin üzerine devrildi, bir başka apartman dairesine zarar verdi. 
 
Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başer, gazetecilere yaptığı açıklamasında, kentte etkili olan fırtına nedeniyle 2 aracın ve 1 evin zarar gördüğünü, ağaçların devrildiğini, can kaybının yaşanmadığını söyledi.
 
Fırtına nedeniyle kentin büyük bir bölümünde elektrik kesintisi yaşandığını ifade eden Başer, "Bir apartmanın çatısı uçtu. İki araç ve 1 ev zarar gördü. Yine kentin değişik noktalarında ağaçlar ve belediyeye ait çöp konteynerleri devrildi. Tek tesellimiz can kaybının yaşanmamasıdır" dedi.
 
Samsun'un Havza ilçesinde kısa süre etkili olan dolu, yaşamı etkiledi.
 
İlçe genelinde etkili olan dolu, özellikle Ersandık, Ortaklar, Aslançayır, Mısımılağaç ve Yenice mahallerinde ekili alanların ve araçların zarar görmesine yol açtı.
 
İlçe sakinlerden Hayati Doğruer, ilk defa yumurta büyüklüğünde dolu yağdığını gördüğünü belirterek, "50 yaşındayım ve bugüne kadar böyle bir şey görmedim.  Çok aşırı şekilde büyük ve hızlı yağdı. Çok şükür 10-15 dakika içerisinde kesildi" dedi. 
 
 
Dolu nedeniyle minibüsünün camı kırılan Sair Karadağ ise Havza’dan köye dönerken doluya yakalandığını ifade etti.
 
Dolu yine seyir halindeki Mehmet Alaca’ya ait otomobilin de camının kırılmasına neden oldu.
 
Fırtına ve sağanak, Karabük şehir merkezinde ve Safranbolu ilçesinde yaşamı olumsuz etkiledi.
 
Akşam saatlerinde etkili olan fırtına ve sağanak nedeniyle Kemal Güneş Caddesi'nde bir iş merkezinin 3. katında bulunan reklam panosu devrildi. Caddeye panoyla birlikte beton parçaları düştüğü görüldü.
 
Safranbolu ilçesinde ise bir düğün salonunun önünde bulunan Havva ve Haydar Ceylan çiftinin 37 SH 634 plakalı gelin arabasının üstüne ağaç devrildi.
 
Otomobilde büyük hasara neden olan ağaç, belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.
 
İlçede kurulan pazarda da sağanak ve fırtına, esnafa zor anlar yaşattı. Sağanaktan esnafın ürünleri zarar görürken, fırtına nedeniyle çadırlar uçtu. 
 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73