banner72

Karal arı gibi çalışıyor

TBMM`de devamlılık noktasında tüm milletvekillerini geride bırakarak 1. Seçiden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, haftanın üç gününü Ankara`da kalan dört gününü ise Rize`de geçiriyor.

Karal arı gibi çalışıyor
TBMM’de devaml

ılık noktasında tüm milletvekillerini geride bırakarak 1. Seçiden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Kara, haftanın üç gününü Ankara’da kalan dört gününü ise Rize’de geçiriyor. Karal, Rize’de bulunduğu süre içerisinde ise köy köy gezerek Rizelilerin sorun ve taleplerini dinliyor. Karal Nisan ayına kadar Rize’nin tüm köylerini ziyaret etmeyi hedefliyor.

Geçti
ğimiz hafta sonu Rize’nin İyidere İlçesi’nde ki köylere ayıran Karal köy meydanlarında ve köy kahvehanelerinde seçmenleri ile bir araya geldi. Çiftlik Köyü’nde köy sakinlerinin sorularını da yanıtlayan Karal, bir kişinin milletvekili maaş zammını eleştiren sorusuna sinirlenerek, “Aldığımız paranın büyük bir kısmını Rize’den gelen hemşerilerimiz için kullanıyoruz. Bu tepkiler karşısında insan illallah diyor. Ben zaten maaşımı çekemiyorum. Kartım danışmanımda. O maaş Ankara’ya Rize’den gelen hastaların yemesine, içmesine ve konaklamasına gidiyor. Bu tip şeyler canımızı sıkıyor. Ankara’da verdiğimiz mücadele maalesef görmemezlikten geliniyor. Bu ay içerisinde en az 25 hasta ile ilgilendik. Bundan kesinlikle rahatsız değilim. Bu benim görevim. Bundan şeref duyuyorum. Bunu rabbimin rızası için yapıyorum. Hemşerilerimiz bizi Ankara’da arıyor. İhtiyacım var diyor. Maddi durumum yok diyor. Bu hemşerilerimiz ile ilgilenmek zorundayız. “dedi.

ARACINI HASTAYA VERDİ KENDİ DOLMUŞA BİNDİ


Karal kendisini dinleyen köy sakinlerine hitaben yapt
ığı açıklamada hafta içerisinde makam otomobilini bir hasta için tahsis ederek kendisi dolmuş taksileri kullandığını belirterek, “Bu hafta aracımı hasta olan bir hemşerimiz için tahsis edip kendim dolmuş taksileri kullandım. Milletvekili maaşı ne hikmet ise hep karşımıza çıkıyor. Rabbim canını alsın bunun.”dedi.

Karal konu
şması sırasında yaşlı bir kişinin kendisini duymakta güçlük çektiğini fark ederek, “duymuyor mu hacı baba kulağın” diye sordu. Yaşlı şahıs ise kulaklarının işitmediğini işaret edince Karal, “Sen bana bak yeter. Duymasan da olur” şeklinde cevap verdi. Karal bu kez 91 yaşında olduğu öğrenilen Mustafa Yılmaz isimli kişiye, “Rabbim ömrüne 91 yıl daha eklesin. Sana dua ettim beni duydun mu” diye sordu. Yaşlı şahıs Karal’ın söylediklerini işitmedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2013, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73