banner72

Karmader’den Uğur Mumcu Açıklaması!

Karadeniz Medya Mensupları Derneği Başkanı Saltuk Deniz, Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun Ölüm Yıldönümüyle İlgili Basın Açıklaması

Karmader’den Uğur Mumcu Açıklaması!

Deniz Açıklamasında Şunları Kaydetti;
Ülkemizin en önemli gazetecilerinden,meslektaşımız,ustamız,Uğur Mumcu’yu öldürülüşünün 20.yılında bir kez daha özlemle,saygıyla ve sevgiyle anıyoruz.

Uğur Mumcu gazetecilik mesleğini ve ilkelerini her şeyin üstünde tutar ve bu konuda taviz vermez,uzlaşmaz ve kalemini çıkar uğruna kullanmazdı.

Yaşadığı dönemde araştırmacı gazeteciliğin en önemli örneklerini vererek bugüne kadar gelen ve bugünde araştırmacı gazetecilik denilence ismi ilk akla gelen en önemli kalem oldu.

Uğur Mumcu herkesin dönmeye başladığı dönemde gazetecilik onurunun en önemli isimlerinden oldu.

Hep gazeteci oldu,hep gazeteci olarak kaldı.Edindiği bilgileri halkı aydınlatmak için kullandı,halkı aydınlatmak için karanlıkların üzerine gitti ve sonunda karanlık güçler tarafından öldürüldü.

Uğur Mumcu İzmir’in Yunan işgaline karşı çıkan ve ilk mermiyi sıkan Gazeteci Hasan Tahsin’in geleneğinden gelmekteydi ve yaşamı boyunca da o geleneğe sahip çıktı.

Yaşamı boyunca Tam Bağımsız Türkiye ülküsüne ve Atatürk İlkelerine  sonuna kadar sahip çıkmaktan vazgeçmedi.

O gazeteciliğin Sakıncalı Piyadesiydi…

Anılarımızda her zaman gazetecilik vicdanımızı sorgulamamızı sağlayacak bir isim olarak varlığını sürdürecektir..

Meslektaşımız,ustamız Uğur Mumcu’yu öldürülüşünün 20.yılında bir kez daha özlemle,saygıyla ve sevgiyle anıyor ve katillerini lanetliyoruz…

Saltuk DENİZ
Karadeniz Medya Mensupları Derneği Başkanı

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2013, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73