banner72

Kayıt Tarihi Neden Duyurulmadı

Rize'de 2 bin kişinin istihdam edileceği İŞKUR programı için kayıtlar başlamasına rağmen basın yoluyla geniş duyuru yapılmaması tepki çekti!

Kayıt Tarihi Neden Duyurulmadı
 Rize’de İŞKUR tarafından, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında; belediyeler, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, üniversite birimleri dahil toplam 36 kurumda 9 ay süreyle istihdamı sağlanacak 2 bin kişi için başvurular başlarken, ne İŞKUR ne de iktidar partisi tarafından basın açıklaması yoluyla tüm kamuoyunu uyarıcı bilgilendirme yapılmaması tepkilere neden oldu.


İŞKUR’a işsizlik kaydı yaptırmayanların kuraya dahil olamayacağı Toplum Yararına Çalışma Programı için başvuruların 29 Ocak Salı günü başladığı ve 4 Şubat Pazartesi günü de sona ereceği öğrenilirken vatandaşlar Pazar53 aracılığıyla tepkilerini dile getirdiler.

İŞKUR ve iktidarın yangından mal kaçırır gibi önceden not alınan belli kişilere haber verdiğini ve böylece kayıt sayısının kura öncesi az olmasına gayret edildiğini öne süren vatandaşlar, “İŞKUR ve iktidar temsilcileri yangından mal mı kaçırıyorlar? Madem işe girmek kuraya kalacak, neden insanlara başvuru süresiyle ilgili duyuru yapılmaz? Eş, dost komşudan duyuyoruz kayıtların başladığını. İktidar partisinin milletvekili 2 bin kişi istihdam edilecek diye basın açıklaması yapabiliyor da başvuru süresiyle ilgili ne kendisi ne de İŞKUR niçin açıklama yapma gereğini görmüyor? Yoksa başvuru fazla olur, iş kuraya kalırsa not alıp iş sözü verdiklerini işe yerleştirememe konusunda endişeleri mi var? O zaman adalet nerde? AK Parti de yavaş yavaş milletin tasfiye ettiği, eleştirdiği eski siyasetin izlerini taşımaya başladı. Halkın, hak ve adalet bekleyerek teveccüh gösterdiği iktidar, maalesef adalete de kendine göre yeni kriterler eklemeye başladı. Başvuruları kısa süreye sıkıştıran ve bunun duyurusunu basın açıklaması yoluyla yapmayan başta İŞKUR Rize İl Müdürlüğü olmak üzere konuyu siyasete malzeme eden iktidar partisini kınıyoruz” ifadelerinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2013, 07:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73