banner72

Kayseri GS'ye ateş püskürdü

Kayserispor kulübün resmi internet sitesinde Galatasaray ile ilgili zehir zemberek açıklama yaptı.

Kayseri GS'ye ateş püskürdü

Kayserispor'dan Galatasaray'ın Ali Turan için yaptığını iddia ettiği transfer teklifiyle ilgili, ''Transfer zamanının bitmesine bir saat kala, geçmişte yaptıkları teklifin bile altında teklif yapmak izah edilemez bir kabalıktır'' açıklamasını yaptı.

Kulübün internet sitesinden yapılan duyuruda, Galatasaray kulübünün, ''takım kaptanı Ali Turan'ı önce ayarttığı, sonra konuyu basına sızdırıp, medyadaki yandaşları ile Kayserispor üzerinde psikolojik kuşatma oluşturduğu'' öne sürüldü.

Galatasaray'ın, son yıllarda transfer ettiği Türk oyuncuların tamamının kulübüyle problem yaşadığı iddia edilen duyuruda, şu görüşlere yer verildi:

''Transfer zamanının bitmesine bir saat kala, geçmişte yaptıkları teklifin bile altında teklif yapmak izah edilemez bir kabalıktır. Kulübümüzün borçlanma yeteneği büyük olmayabilir, ancak oluşturduğu ilkeleri ve duruşu adına parayı yok sayma, hatta kaybetme yeteneği yüksektir. Galatasaray kulübü, geçmişte de oyuncumuz Gökhan Ünal'ı bizden koparmak için hiçbir etik kurala uymayan davranış biçimi sergilemiş, o gün de cevabını almıştır.

Futbolun çıkarları için Kulüpler Birliği'nde aynı masa etrafında oturduğumuz Galatasaray kulübünün değerli başkanı sayın Adnan Polat bilmelidir ki, Kayserispor kulübü bugün duruşunu korumak adına maddi, manevi ve sportif bir bedel ödemek zorunda kalmış gibi görünebilir. Ancak, hiçbir kurala uymayan saldırgan anlayışın da bir gün bir bedel ödeyeceği, yaşayan dünyanın bir gerçeğidir.

Galatasaray kulübünü yönetenler bu açıklamayı, koskoca Galatasaray camiasına karşı yapılmış olarak göstermeye çalışmasınlar. Bu açıklama, yüzyıllık kulübü erdemler ve ilkelerle büyütenlere karşı değildir. Bu açıklama, Galatasaray kulübünü bugün yönetenleredir.''


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73