banner72

Kılıçdaroğlu`na şamar gibi karşılama

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Rize`de partililere hitaben yaptığı konuşmasında, önümüzdeki günlerde Rize`ye gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın coşku ile karşılanmasını isteyerek bu coşkunun Kılıçdaroğlu için şamar olacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu`na şamar gibi karşılama

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Rize’de partililere hitaben yaptığı konuşmasında, önümüzdeki günlerde Rize’ye gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın coşku ile karşılanmasını isteyerek bu coşkunun Kılıçdaroğlu için şamar olacağını söyledi.

Bakanlığının yatırımlarını incelemek üzere Rize’de bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu  AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret ederek partililerle görüştü. Parti girişinde kendisi ile görüşen arı yetiştiricilerine sertifikalı bal üretmeleri tavsiyesinde bulunan Bakan, bir arı yetiştiricisinin “Arılarımız ölüyor bize arı ver” demesi üzerine arı yetiştiricisine sarılarak kahkaha attı.

Eroğlu’nun partililere hitaben yaptığı konuşma sırasında Başbakan Erdoğan’ın yakın bir zamanda Rize’ye geleceğini hatırlatması üzerine İl Başkanı Hikmet Ayar söze girip Başbakan ile Kılıçdaroğlu arasında Rize üzerinden sürdürülen milliyetçilik tartışmalarını anımsatıp, “Belki gecikmeli gelirdi ama Kılıçdaroğlu ille de ısrar etti erken gelsin diye” dedi.  Bu sözler üzerine Bakan Eroğlu, “O zaman teşkilatınız öyle bir coşkulu bir karşılama yapacak ki Kılıçdaroğlu’na bu bir şamar yerine geçecek.” dedi.

Bakan Eroğlu ardından Bakanlığı tarafından rekreasyon çalışması yapılacak olan İyidere Vadisi’nde incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eroğlu, HES çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Özellikle HES projelerinde dereye can suyu bırakma mecburiyeti var. Bırakmadığı zaman kapatırız büyük cezalar veririz, ruhsatını dahi iptal ederiz. Derelerde su her daim akacaktır. HES’ler den çıkan su zehirli değil, tertemizdir. Her hangi bir zehirli madde yok, kimyasal bir işlem yok. Üstelik oksijen daha bol şekilde veriliyor. Bazı dereler üzerinde yapılacak regülatörlerde balık geçitleri dahi yapılmasını şart koşuyoruz. Bütün ilgili kurumların denetimi altında bunları gerçekleştirecekler.”

SOLAKLI VADİSİ’NE 300 BİN ALABALIK
Rize programını tamamlayan Eroğlu ardından bakanlığı taragfından rekreasyon çalışmaları tamamlanan Trabzon’un Of İlçesi Solaklı Vadisi’ne geçti. Burada incelemelerde bulunan Bakan ağaç dikerek dereye alabalık yavrusu bıraktı.  Eroğlu burada yaptığı değerlendirmede benzer çalışmaların Rize ve Trabzon’un diğer vadilerinde devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2013, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73