banner72

Kılıçdaroğlu'ndan Rize'li Aileye Telefon!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Suriye'de öldürülen Rizeli acılı baba Hasan Yazıcı'yı aradı.

Kılıçdaroğlu'ndan Rize'li Aileye Telefon!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oğlu Suriye'de öldürülen acılı baba Hasan Yazıcı'yı arayıp başsağlığı diledi. Rize Merkez Yiğitler köyünde yaşayan minare ustası acılı baba Hasan Yazıcı, Kılıçdaroğlu'na "Oğlumun cenazesini istiyorum. Yardım edin." dedi.

CHP Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Suriyeli muhaliflerle birlikte Suriye Devlet Başkanı Esed'den yana hükümet güçleriyle savaşırken hayatını kaybeden Burak Yazıcı'nın babası Hasan Yazıcı'yı telefonla aradığı bildirildi. Rize'nin merkez Yiğitler köyünde yaşayan minare ustası acılı baba Hasan Yazıcı ile eşi, 4 çocuk annesi Tülin Yazıcı'ya başsağlığı dileklerini ileten, evlatları Burak'a da rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, acılı babadan bilgi aldı ve "Yapabileceğimiz bir şey var mı?" diye sordu.

Baba Hasan Yazıcı, oğlunun sınırdan nasıl geçtiğinin hesabının sorulması gerektiğini belirterek "Nasıl pasaportsuz geçmiş? Nasıl sınırı aşmış? Kim izin vermiş? Kim göz yummuş? Oğlumu nasıl geçirmişler? Yüreğimiz yanıyor. Sınırlarımız iyi korunsun. Şimdi cenazesini istiyoruz. Sizden de yardım istiyoruz. Oğlumuzun cenazesini bize versinler." diye konuştu,

Kılıçdaroğlu da cenazenin teslimi için yapılması gereken her şeyin yapılacağını, atılması gereken adımların atılacağını ve CHP olarak üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, acılı babaya, oğlunun ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirttikten sonra Yazıcı ailesiyle, akrabalarına dostlarına, yakınlarına ve komşularına başsağlığı ile sabır diledi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73