banner72

Köylerin haklarına dikkat ediyoruz

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Öğretmen evi Evinde Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin`in Organize Ettiği Yemekte Köy Muhtarları İle Buluştu.

Köylerin haklarına dikkat ediyoruz
Gerçekleşen buluşmada açılış konuşmasını yapan Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin " Bizler İl Özel İdare olarak zaten sürekli köy muhtarlarımız ile istişarelerimizi devam ettiriyoruz. Kaldı ki  Milletvekilimiz sayın Hasan Karal zaten her hafta Rize`de köyleri gezmeye ve vatandaşlarımızla  görüşmeye devam ediyor. Ben sizlerin huzurunda kendisine azmi ve üretkenliği bakımından teşekkür ediyorum. Gerçekleşen çalışmalar birer ekip işidir. Sadece bizlerin veya Meclisteki arkadaşların ürünü değildir. Bu bağlamda Sayın  Vekilime gayretinden ötürü tekrar teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum" şeklinde konuştu.

 Rize İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin`den sonra söz alan AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ise " Bu gibi istişare toplantılarının çok verimli toplantılar olduğunu düşünüyorum. Sizlerle beraber alacağımız kararlarla beraber çalışmayı kendimize prensip edinmiş durumdayız. Zannediyorum ki bundan önceki siyasi dönemlerde muhtarlarımızla böylesine istişare eden ve muhtarlarımızı muhtar yerine koyan başka bir siyasi iktidar yoktu. Ben her hafta beş altı köyü gezerek başta muhtarlarım olmak üzere vatandaşlarımızla bir araya geliyor, varsa problemlerini yerinde dinliyor ve inceliyorum.  Sizlerden gelen talepleri göz önünde bulundurarak üzerimize düşen  görevi yapmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

 Konuşmasına devam eden Karal " Göreve geldiğimiz günden bu yana Muhtarlarımızın ve özellikle köydeki vatandaşlarımızın bizzat ayaklarına giderek, onların Ankara`ya kadar yorulmalarına gerek kalmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. İl Genel Meclisindeki ve İl Özel İdarede ki arkadaşlarımız da sürdürülen çalışmaları çok iyi takip ediyorlar. Köylerimize özellikle geçtiğimiz yıl yapmış olduğumuz yatırımlar, bu birliktelik ve bunun gibi toplantılar sayesinde önümüzdeki yıllar süresince de devam edecektir .AK  Partiyle birlikte adalet gelmiştir. Hiç bir köyün hakkını diğer köye yedirmiyoruz." ifadesini kullandı.
 Yaklaşık dört saat süren toplantıda Karal, köy muhtarlarının problemlerini ve isteklerini dinleyerek çözüm yollarını masaya yatırdı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73