banner72

Laz Ziya yakalandı

Amerikalı Sierra'nın katil zanlısı Ziya T., Hatay'da yakalandı

Laz Ziya yakalandı

Amerikalı Sarai Sierra'nın İstanbul'da 2 Şubat'ta cesedinin bulunmasından birkaç gün sonra cinayet şüphelisi olduğu belirlenerek aranan Ziya T. Hatay'da yaklanarak gözaltına alındı.

Cinayetin ardından önce memleketi Karabük'e, oradan da Hatay'a gittiğine ilişkin elde edilen bilgiler sonrası Hatay'da sürdürülen aramalardan sonuç alındı. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ABD'li Sarai Sierra'nın ''Laz Ziya'' lakaplı katil zanlısı Ziya T'nin Hatay'da yakalandığını bildirdi.

REYHANLI'DA YAKALANDI

Hatay Valiliği'nin internet sitesinden de yapılan açıklamada, ''ABD vatandaşı Sarai Sierra'nın katil zanlısı olarak aranan ve kamuoyunda Laz Ziya olarak bilinen Z.T. saat 12.00 sıralarında ilimiz Reyhanlı ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yakalanmıştır. Şahıs ilk sorgulamasının ardından adli makamlara teslim edilmiştir'' ifadelerine yer verildi.

Yakalanan katil zanlısı Ziya T, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye sevk edildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Beyoğlu'nda kaldığı evden çıktıktan sonra ortadan kaybolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra (33)'nın cesedi 2 Şubat'ta Cankurtaran surları mevkinde dehlizin içinde bulunmuştu. Polisin ilk yaptığı incelemede Sierra'nın bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıkmış ve cinayet zanlısı olarak kağıt toplayıcısı Laz Ziya lakaplı Ziya T. aranmaya başlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2013, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73