banner72

Lazların `Laz Ziya` Tepkisi

ABD`li Sarai Sierra`nın cinayet şüphelisi Ziya Tasalı`nın, `Laz Ziya` lakabı öne çıkarılarak anılması Lazların tepkisine neden oldu.

Lazların `Laz Ziya` Tepkisi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tepkilerini dile getiren Lazlar, Ziya Tasalı`dan `Laz` lakabı yerine adı ve soyadı ile bahsedilmesini istedi. Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, İstanbul’da meydana gelen, ABD’li Sarai Sierra’nın öldürülmesi olayı sonrası cinayet şüphelisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan kişinin, `Laz Ziya` lakabıyla anılmasının Lazları rahatsız ettiğini söyledi. Bu kişinin, bir dönem Kurtlar Vadisi’nde oynayan `Laz Ziya` karakterinden esinlenerek kendisine böyle bir lakap takmış olabileceğini ifade eden Basa, şunları söyledi:

"Bu kişinin `Laz Ziya` lakabıyla anılmasını doğru bulmuyoruz. Araştırdığımız kadarıyla bölge ve Lazlarla bir ilişkisi ve bağı yok. Böyle olsa bile Laz ismiyle medyada yer bulması doğru değil. Bu kişinin bir adı soyadı yok mu? Adı ve soyadı ile anılsın. Laz vurgusu yapılarak anılması bizi rahatsız ediyor. Bir cinayet sonrası Laz vurgusu yapılması rencide edicidir. Bu yöndeki rahatsızlığımızı dile getiriyoruz."
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73