banner72

Mehmet Şahin için yürüdüler

İki ay önce kafasına taş çarpması sonucu ağır yaralanan Rizeli dağcı Mehmet Şahin için dağcı dostları tırmanış düzenledi.

Mehmet Şahin için yürüdüler

Rizeli dağcılardan aynı zamanda usta eğitici Mehmet Şahin iki ay önce Erzurum ilinde gerçekleştirdiği bir tırmanış sırasında yamaçtan düşen taşın  kafasına çarpması sonucu ağır yaralanmıştı.

İki aydır Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Şahin, tüm müdahale ve tedavilere rağmen iyileşme belirtileri göstermedi. Makinelere bağlı olarak hayatta kalma mücadelesi veren dağcı için, dağcı dostları bir tırmanış düzenleyerek, Şahin’in çok sevdiği dağların sesini telefonla kendisine dinletip Şahin’den bir kımıldama beklediler.


Mehmet Artık Uyan isimli tırmanışa 80’e yakın sporcu katıldı. Dağdan telefon ile Mehmet Şahin’e çok sevdiği dağların sesi dinletilirken doktorları yoğun bakımdaki Şahin’in telefondan gelen seslene karşılık göz kapaklarını hafifçe oynatarak karşılık verdiğini belirtildi. Dağcı dostları Şahin’in biran önce uyanarak aralarına dönmesini beklediklerini söylediler.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2013, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73