banner72

Memoğlu, Su Ürünleri Birliği Başkanı seçildi

2 listeyle girilen Rize İç Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği olağan genel kurulunda yeni başkan Mustafa Memoğlu oldu.

Memoğlu, Su Ürünleri Birliği Başkanı seçildi

Rize’nin Güneysu İlçesi Dört Mevsim Alabalık Tesisleri’nde divan başkanlığını Rasim Çorbacı’nın yaptığı olağan gel kurulda, mevcut Başkan İbrahim Biberoğlu ile Mustafa Memoğlu’nun listeleri yarıştı.

kongre1.20130226233920.jpg

37 üyesi olan birliğin kongresinde 27 üye hazır bulunurken yapılan seçimde Mustafa Memoğlu 16 oyla yeni başkan seçildi. Diğer aday İbrahim Biberoğlu ise 11 oyda kaldı.

kongre3.jpg

Teşekkür konuşması yapan yeni Başkan Memoğlu, birlik olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Yem fiyatları çok uçtu. Birlik adına ortaklaşa fabrikadan yem getireceğiz. Yem maliyetlerini aşağı çekeceğiz. Küçük işletmeler, balık boylama makinesi alıp ortaklaşa kullanacağız. Birlikte hareket etmeyi esas edineceğiz. DOKA’nın hibe projelerinden faydalanarak balık işleme ünitesi, fileto, temizleme, şoklama ünitelerini barındıran bir tesis kurmayı planlıyoruz.” dedi.

kongre2.jpg

Mustafa Memoğlu başkanlığındaki Rize İç Su Ürünleri Yetiştiriciler Birliği yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Önder, Ömer Çavuşoğlu, Ali Öksüm ve Sunay Özdemir.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 07:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73