banner72

Mesut Yılmaz'a Saygımız Var!

Ak Parti Rize 1.sıra milletvekili adayı Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Mesut Yılmaz konusunda üslup değiştirdi.

Mesut Yılmaz'a Saygımız Var!

AK Parti Rize 1. sıra milletvekili adayı Devlet Bakanı Hayati Yazıcı 10 gün önce Rize'de düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, eski başbakanlardan, Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz´ın CHP´yi destekleyeceği yönündeki iddiaları nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, ´´Bu bir varsayım olarak söyleniyor. Şayet gelir, burada konuşursa, ondan böyle bir beyanat olursa o zaman siz beni dinleyin. O zaman çok söyleyeceklerim var. Bugünlerde TRT´de yayınlanan bir dizi var. DP, Adalet Partisi, Anavatan Partililerin izlemelerini tavsiye ediyorum´´ diye konuşmuştu.  

Gelişen süreçte eski Başbakanlardan Rize milletvekili Mesut Yılmaz CHP´ye açık bir destek ifade etmeyip tarafsız kalacağını beyan etmesinden sonra Hayati Yazıcı üslup değiştirdi.

Devlet bakanı Hayatı Yazıcı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Yazıcı Mesut Yılmaz'ın kimseye destek vermeyeceği sorusuna “ Rize 1950'lerden beri Türk siyasetinde imza atmış bir il, Sayın Yılmaz uzun yıllar Başbakanlık ve bakanlık yaptı. Rize'ye hizmetleri büyük. Biz kendisine saygı gösteririz. Akıllı, zeki bir insandır. Geçmişte Rizeliler Yılmaz'a destek veriyorlardı. Şimdi ise AK Parti'ye destek veriyorlar” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2011, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73