banner72

Minik Bora alkışlarla derse girdi!

Başrol oynadığı 'Bal' filmi, 'Altın Ayı' ödülünü kazanan 7 yaşındaki Bora Altaş, Çamlıhemşin'deki okulunda ilk derse alkışlarla başladı!

Minik Bora alkışlarla derse girdi!

 

Başrol oynadığı 'Bal' filmi 'Altın Ayı' ödülünü kazanan 7 yaşındaki Bora Altaş, eğitim gördüğü Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ndeki Atatürk İlköğretim Okulu'nda bugün ders başı yaptı. Bora, sınıfta alkışlarla karşılandı.

Yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun yaptığı 'Bal' filminde başrolleri Erdal Beşikçioğlu ve Tülin Özen'le paylaşan minik oyuncu Bora Altaş, bu sabah okulunda 'film yıldızı' gibi karşılandı.

Berlin'deki gala nedeniyle geçen hafta Almanya'da bulunan Bora Altaş, bu sabah babası Raşit Altaş'la birlikte öğrenim gördüğü Çamlıhemşin Atatürk İlköğretim Okulu'na geldi. Filmin ödül almasından sonra ilk kez arkadaşlarıyla karşılaşan Bora'ya tüm okul büyük ilgi gösterdi.

27528

 

 

 

 

Alkışlarla karşıladılar

Öğretmenleri ve Okul Müdürü Yaşar Duman'ın tebrik ettiği Bora'ya öğrenim gördüğü ınıfındaki arkadaşları da büyük jest yaptı. Kendisini tek sıra halinde alkışlayarak karşılayan arkadaşlarını görünce çok sevinen Bora Altaş da tüm arkadaşlarının elini sıktı ve sarıldı. 

Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Duman, "Yazın film çekilirken birkaç kez çekimlere gittim. Sette görevli arkadaşlar çocuğun büyük bir yetenek olduğunu söylediler. Birkaç çalışmasını kendim de izledim. Gerçekten çok iyi rol yapıyordu. Almanya'da ödül alması bizi çok gururlandırdı. Tebrik ediyor ve daha büyük başarılar bekliyoruz" dedi. 

Bora Altaş'ın sınıf öğretmeni İsmail Kesimal ise, "Bora çok büyük bir başarı elde etti. Derslerinde de çok iyi. Bora'yı çok seviyoruz" diye konuştu.

27529

 

Bora: Kırmızı halıda hiç heyecanlanmadım

Arkadaşlarının kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür eden Bora Altaş ise, "Okulumu çok özlemiştim. Arkadaşlarımı gördüğüm için çok mutluyum. Almanya'nın başkenti Berlin'e gittim. Oradaki büyük ayıyı görünce önce gerçek ayı zannettim. Sonra baktım ki gerçek ayı değil. Kırmızı halıda yürürken hiç heyecanlanmadım. İleride oyuncu olmak istiyorum" dedi. 

27530

Baba: Çekimlerde gerçekten uyudu

Baba Raşit Altaş ise Bora'nın filmde rol alma sürecini anlatırken, "O gün oğlum bisikletle ilçe merkezine inmişti. O sırada da seçmeler yapılıyordu. Yönetmen oğlumu görüp seçmeye çağırmış. Sonra durumu bana bildirdiler. Ben de seçmelere katılmasını istedim. 700 çocuk arasından oğlum seçildi. Ödül alması bizi çok mutlu etti" dedi. 

27531

Raşit Altaş, Bora'nın rolünü gerçekten yaşadığını anlatırken, "Gece çekimleri sırasında ormanda uyudu. Herkes rol yaptığını düşünüyordu ama o gerçekten uyumuştu. Çekim bitince uyandırıldı" ifadesini kullandı. 

Karnesini gecikmeli aldı

Berlin'deki galadan önce okuldan izin alarak ailesiyle İzmir'deki akrabalarının yanına giden ve bu nedenle karnesini alamayan Bora Altaş'a karnesi öğretmeni tarafından gecikmeli olarak verildi. Matematik notu 3 olan Bora'nın diğer tüm dersleri ve davranış notlarının 5 olması dikkat çekti. Bora Altaş, sınıftaki tahtaya da 'Altın Ayı' yazarak basın mensuplarına poz verdi. 

İyi oyun ödülü laptop

 

 

Bu arada yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun Bora Altaş'a oyunundan çok memnun kaldığı için laptop hediye ettiği öğrenildi. Altaş'ın filmdeki rolü için ise 3 bin liraya aldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2010, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73