banner72

O BELGESEL DİZİ OLUYOR

Rize’nin Çayeli ilçesi Senoz Vadisi’nde yaşanılanların anlatıldığı ‘Vadi’ belgeseli, dizi oluyor. Başrolde doğanın olacağı dizide, Erdal Özyağcılar’da rol alacak.

O BELGESEL DİZİ OLUYOR

Haber: Yasin Başalmaz / İstanbul

Rize’de bir dizi daha hayat buluyor. Fakat bu dizi diğerlerinden farklı olacak. NTV’de geçtiğimiz yıl ekrana gelen ve büyük ilgi gören ‘Vadi’ belgeseli, bu kez dizi olarak karşımıza çıkacak.

‘Vadi’ belgeseli, usta oyuncu Erdal Özyağcılar’a ilham kaynağı oldu.Yönetmen Nedim Hazar’ı arayan oyuncu, belgeselin dizi haline getirilmesi için harekete geçti.

Nedim Hazar ve Erdal Özyağcılar yaptıkları çalışmalar sonrası basının karşısına geçtiler. Hazar, “Senaryo ekibi kuruldu. Adı ‘Sevdaluk’ olacak. İki kanalla görüşme halindeyiz. Mayıs gibi çekimlere başlayacağız ve eylülde de yayınlanmaya başlayacak” dedi. Dizide asıl başrolün doğa olacağını belirten Hazar, amaçlarını “İnsanlara doğa ve çevre sevgisini aşılamak” şeklinde açıkladı.

Birçok dizide oynayan ve bu dizide ’Ali İhsan’ karakteriyle kamera karşısına geçecek Erdal Özyağcılar da heyecanlıydı. Tipik bir Senozlu’yu canlandıracağını belirten usta aktör, “Ali İhsan emekliliğine bir ay kala eşi yüzünden işten ayrılan biri. Eşi, daha sonra ölüyor. Doğayı seven, hayvanları seven biri. Dağdaki bir ayıyla arkadaşlığını göreceksiniz. Evde annesi, ablası, kız kardeşleriyle yaşıyor. Ablasının ineklerinden sağlanan sütle yaşamaya çalışıyorlar. Yani ablasının eline bakan biri” dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73