banner72

Olaylara Yasal İşlem Başlatıldı

Rize'de Giresun taraftarlarının sebep olduğu hasar tespiti için güvenlik kameraları incelemeye alındı. Olaylara karışanlar hakkında yasal işlem yapılacak

Olaylara Yasal İşlem Başlatıldı

GÖKTÜRK FIRAT
Rize Yeni Şehir Stadyumu'nda dün akşam oynanan ve Çaykur Rizespor'un Giresunspor'u 2-1 mağlup etmesi ile sonuçlanan maçta çıkan olaylarda meydana gelen maddi hasarın tespiti için çalışma başlatıldı.

Çaykur Rizespor Kulübü yetkilileri tarafından stadyumda yapılan ilk tespitlerde Giresunsporlu taraftarların bulunduğu misafir tribününde 800'ün üstünde koltuğun kırıldığı tespit edildi.
27364
Ayrıca tribün giriş kapılarının yerlerinden söküldüğü ve camların kırıldığı belirlendi. Misafir seyirci tuvaletinde bulunan lavaboların, aynaların kırılarak muslukların yerlerinden söküldüğü gözlenirken, maddi hasarın yüzbinlerce liranın üzerinde olacağı tahmin ediliyor.
27365
Öte yandan Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından olayları çıkartan taraftarların tespit edilebilmesi için stadyum güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı. Maç sonrası gazetecilerin tartaklanması olayına karışanların tespit edilmesi için ise yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

Öte Yandan Çaykur Rizespor Yönetimi Olaylar İle İlgili Bir Açıklama yaptı;

15 Şubat 2010 tarihinde Giresunspor futbol takımıyla Rize’de oynadığımız ve 2-1 galibiyetimizle sonuçlanan futbol maçı esnasında ve sonrasında meydana gelen hadiselere Rize camiası ve Rizespor Yönetim Kurulu olarak yaklaşımımız maalesef üzücü boyutlardadır. Her iki takımın puan sıralamasındaki konumları ve daha önceki maçlarımızda yaşananlar nedeniyle edindiğimiz birikimler açısından baktığımızda potansiyel olarak söz konusu riskleri Yönetimimiz önceden sezmiş ve gerekli tedbirlerin alınması açısından 11.02.2010 tarihli 59 sayılı yazı ile Rize Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’nden güvenlik ile ilgili tedbirlerin artırılarak uygulanmasını arz etmiştik.

Daha maç başında Giresunspor takımı galip duruma geçmesine rağmen, taraftarların bulunduğu tribünlerden koltukların sökülerek atılmasıyla başlayan hadiseler, başta Giresunspor Yönetim Kurulu Başkanı’nın gösterdiği gayret ile yatıştırılırken özellikle maç bitiminden itibaren yaşananları bir spor müsabakasının sevgiye dayalı yarışmacı ruhu ile ilişkilendirmek mümkün değildir. Her ne gerekçeyle olursa olsun başta yerel basının temsilcilerine yapılan fiili duruma ilgisiz kalmamız mümkün değildir. Güç koşullarda iletişimi sağlamak ve futbol müsabakalarının renkli ve canlı ayrıntılarını bir an önce kamuoyuna sunmak için çalışan basın mensuplarına yapılan saldırıları kınıyoruz. Özelde Çaykur Rizespor camiasının ve genelde Rize şehrinin daha geçen hafta sahasının bakımda olması nedeniyle yeni stadımızda komşu ilimiz Trabzonspor maçındaki pozitif ve destekleyici tutum ve davranışları tüm Türkiye kamuoyunun gözünde ve gönlünde sporun tüm güzelliklerini ortaya koyan taze bir anıdır. Hal böyleyken bu tür spor dışı davranışları tasvip etmemiz mümkün değildir.

Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu olarak futbol maçlarımızın sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı içinde geçmesi için azami gayreti göstermekteyiz. Bu bağlamda modern tesis yatırımlarımızla şehrimizin ve tüm sporseverlerin maçları medeni bir sosyal ortamda izlemesi için çalışmaktayız. Rize şehri olarak futbolun ve futbol endüstrisinin taraftarının sportif başarı ve fairplay ruhundan ödün vermeden bundan sonraki dönemlere pozitif olarak bakacağımızı vurgular; başta Karadeniz bölgesindeki komşu illerimizin takımları Giresunspor, Orduspor ve Samsunspor ile yapacağımız maçların birer dayanışma ve dostluk örneği oluşturmasını en içten duygularımızla temenni eder ve Yönetim Kurulu olarak elimizden gelen her türlü imkanı daha iyi ve daha güzel futbol yarınları için kullanacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

Saygılarımızla;

Çaykur Rizespor Kulübü
Yönetim kurulu


Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2010, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73