banner72

Ovit'te Mahsur Kalanara Ulaşıldı !

Rize-Erzurum karayolunun İkizdere-İspir arasında kalan 2600 rakımlı Ovit Dağı Biberoğlu Yaylası mevkisine çığ düştü. Mahsur kalan 16 kişiye ulaşıldı.

Ovit'te Mahsur Kalanara Ulaşıldı !

Rize-Erzurum karayolunun İkizdere-İspir arasında kalan 2600 rakımlı Ovit Dağı Biberoğlu Yaylası mevkisine çığ düştü. Çığ nedeniyle mahsur kalan araçlarda 10-12 kişinin olduğu sanılıyor.

İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün öğleye doğru Rize-Erzurum karayolunun Ovit Dağı Biberoğlu Yaylası mevkisinde birbirine yakın iki ayrı yere çığ düştüğünü, bu nedenle aradaki bölgedeyolculuk yapan bazı kişilerin mahsur kaldığını belirtti.

- 2011 GENEL SEÇİM ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Bunun üzerine yolda kar temizleme çalışması başlatıldığını ifade eden Köseoğlu, ''Yolda araçların içinde 10-12 kişinin mahsur kaldığını sanıyoruz. Arkadaşlarımız bu kişilerle telefonda görüştü, şimdilik bir olumsuzluk yok. Kar temizleme çalışmasını sürdürüyoruz'' dedi.

Köseoğlu, çığın ardından yol açma çalışmaları için bölgeye giden bir iş makinesinin de çığ düşmesi sonucu mahsur kaldığını söyledi.

Köseoğlu, bölgeye çok sayıda iş makinesi ile her ihtimale karşı ambulans sevk edildiğini kaydetti.

İkizdere-İspir karayolunda ulaşıma, etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 07.00 ile 15.00 saatleri arasında kontrollü olarak izin verildiği belirtildi.

SON DAKİKA: YOLCULARA ULAŞILDI

Rize-Erzurum karayolunun 2600 rakımlı Ovit Dağı Biberoğlu Yaylası mevkisinde düşen çığ nedeniyle kapanan yolda mahsur kalan 4 aracın içindeki 16 kişiye ulaşıldı.

Çığ bölgesine ulaşan İl sağlık Müdürlüğü'ne ait paletli araçlar ile UMKE ekipleri araçların içinde mahsur kalan 16 kişiyi alarak yaya olarak bölgeden uzaklaşırken, mahsur kalan vatandaşların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73