Öz-Gıda Sendikasında Rize İl Temsilcisi Belli Oldu

Öz-Gıda İş Sendikası Rize Doğu Karadeniz birinci olağan genel kurulu Rize`de yapıldı. Kurulda iki aday yarıştı.

Öz-Gıda Sendikasında Rize İl Temsilcisi Belli Oldu

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla yapılan genel kurulda iki aday liste sundu. Yapılan seçim sonrasında 113 oy alan Tevfik Ali Hançeroğlu Öz-Gıda İş Sendikası il temsilcisi seçildi. Diğer aday Kerim Erkan ise 32 oyda kaldı.

Hizmet-İş Sendikası Doğu Karadeniz Bölgesi Rize Şubesinin, İsmail Kahraman Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurulunda Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı konuşmada, ÇAYKUR`daki zor sürecin ardından yetkili sendika olduklarını belirterek, sadece ÇAYKUR`da değil, özel sektör çay fabrikalarındaki işçilerin de sorunlarıyla ilgileneceklerini vurguladı.

Hak-İş Konfederasyonu`nun sendikal faaliyetlerin yanında Türkiye`nin demokratikleşmesi için de çaba harcadığını ifade eden Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan "12 Eylül referandumuna `evet` dediğimiz, ilanlar astığımız için yargılandık. Anayasanın değişmez maddesini değiştirdik, darbecilerden hesap sorulmasının yolunu açtık. 12 Eylül`ü yapan `kudretli generaller` müebbet hapse mahkum edildi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk yaşandı, darbecilerin yaptıkları yanında kar kalmadı. Yatakta hasta, yaşlı olmasına rağmen sembolik de olsa ilk defa darbeciler hüküm giydi" diye konuştu.

Arslan, referandum ile Anayasa Mahkemesi`ne bireysel başvuru hakkı tanındığını anımsatarak, "Balyoz Davası sanıkları serbest bırakıldı. Karşı çıktıkları referandum sayesinde hepsi serbest bırakıldı. Bunların hepsi o zaman anayasa değişikliğine cepheden karşı çıkıyordu. Şimdi en çok onlar yararlanıyor. Hak-İş nerede duruyor? Demokrasinin yanında duruyor" ifadelerini kullandı.

İŞTE KAZANAN LİSTE


Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER