banner72

Özgürlük İçin 45 Bin İmza

Türkiye genelinde başlatılan ''Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” kampanyasına Rize`den 45 bin imza toplandı. İmzaları genel merkeze göndermek için toplanan yaklaşık 100 kişilik bir gurup adına Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta, Rize Atatürk Meydanında bir basın açıklaması yaptı.

Özgürlük İçin 45 Bin İmza
Rize’de başlatılan imza kampanyasında 45 bin imza topladıklarını belirten Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta; “ Memur-Sen olarak Türkiye genelinde başlatılan 10 milyon imza hedefinin üstüne çıktık. Tamamlanan kampanyada toplanan imzaları genel merkezimize bugün gönderiyoruz. Genel merkezimizde toplanan imzalar, daha sonra genel merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere Başbakanlık`a teslim edilecektir. İlimizde topladığımız imza sayımız ise 45 bin’dir. Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır. Türkiye`nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan`a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM`nindir, siyaset kurumunundur” diye konuştu.


Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren ilgi ile karşılandığını dile getiren Usta; “Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur. Yönetmeliklerle, kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağı açıktır. Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlayan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştik. TBMM`de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Seçim vaadi olan yeni anayasa konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyenleri milletimiz, bir sonraki seçimde affetmeyecektir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfüyle kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet borcu doğurmamalıdır. Milletimiz, Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası`na katılarak üzerine düşeni yapmıştır. Memur-Sen olarak bizler de, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bu kampanya sürecinde bizlerden yardım ve desteklerini esirgemeyen bütün  kurumlara,sivil toplum örgütlerine ve saygı değer Rizeli hemşerilerimize  teşekkür ediyor,şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73