banner72

PAZARSPOR TARAFTARI KENDİNİ AFFETTİRDİ

Pazar günü Siirt maçında taraftarın ters tezahüratı ve maç sonunda yapılan açıklamalarla gerginleşen ortam, taraftarın tatlı ikramıyla tatlıya bağlandı.

PAZARSPOR TARAFTARI KENDİNİ AFFETTİRDİ

CENGİZ YILDIRIM
Pazarspor'da yaşanan gerginlik taraftarların bugün idmanda yaptıkları ziyaretle tatlıya bağlandı.

 "Bizim tek kulübümüz var o da Pazarspor. Bu taraftar ölene dek sizlerle hep birlikte yürüyeceğiz." diyerek teknik direktör Şevki Tonyalı'ya çiçek veren taraftarlar futbolculara da baklava ikram ettiler.

İdman boyunca da taraftarlar, oyunculara sloganlarla destek verdiler.

Pazarspor Teknik Direktörü Şevki Tonyalı ise taraftarların sağduyulu hareketine teşekkür ederken uyarılarda da bulunarak, "Bir ufak tatsızlık oldu. Benim sizden ricam sağdan soldan duyduğunuz yanlış bilgilerle dolduruşa gelmeyin; bize sorun. Sorunları kendi aramızda çözmemiz en doğrusudur. Siirt seyircisinden, sağdan - soldan duyulan bilgilerle bize haksızlık edilirse hepimiz zarar görürüz. Bunlar bizi kıskananlar, önümüze engel koyanların amaçladığı provokatif eylemlerdir. Biz hedefi kovalıyoruz. Biz bu yola baş koyduk. Bu, benim veya futbolcunun tek başına istemesiyle olmaz. Hepimiz el ele verelim. Pazar günü bir tatsızlık olduysa bu onları sevindirir. Bizi birbirimize düşürerek sabote etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Buraya bugün geldiniz, tatlı yiyecek, tatlı konuşacağız." dedi.

Bu arada Pazarspor yönetimi tarafından bir yazılı basın açıklaması yapılarak, pazar günü Siirtspor maçı ve maç sonrasında yaşananlarla ilgili değerlendirmede bulunuldu.Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 17 Mart Pazar günü Siirtspor ile yapmış olduğumuz maç, sonuç itibari ile uzun zaman unutulmayacaktır, müsabaka olarak tarihte yerini alacaktır. Bu maç sırasında büyük bir heyecan ve farklı bir atmosfer yaşanmıştır. Adeta yöneticisi, teknik Kadrosu ve seyircisi ile camiamız 90 dakika içerisinde dört mevsimi yaşamıştır. Duygusal ve heyecanlı anlar olmuştur. Maçın gidişatı sırasında üzenler, üzülenler olmuştur ki bu gayet normaldir. Zaten futbolun cazipliği de burada yatmaktadır. Ancak maç sonrasında herkes birbiriyle kenetlenmiş ve bu sonucun keyfini çıkartmıştır. Camianız bir bütündür, bütün olmak zorundadır. Türkiye'de bizim konumumuzdaki bir ilçenin böyle bir spor kulübü yoktur, böyle bir ortak değeri yoktur. 20 yılı aşkın böylesine bir istikrarı yakalayan ikinci bir ilçe takımı yoktur. Aynı anda alt yapısında 11 oyuncusunu oynatabilen ikinci bir profesyonel takım bulmak da çok zordur. Çok kıt kaynakları olan, çok zor şartlara sahip olan ama bu başarıyı yakalayan ikinci bir futbol takımını bulmak da yine zordur. Sevgi ve barışı simgeleyen açık mavi beyaz renkleriyle ilçemizi temsil eden Pazarspor ortak değerimizdir. Gerek maç esnasında, gerekse maç sonunda üzüntüyü, sevinci, coşkuyu yaşarken art niyet olmadan herkesin tepkisini farklı şekilde göstermesini Futbolun doğasında olan bir tepki olarak görmek gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede Pazarspor’u başarıya taşıyacak yolda sporcusu, teknik heyeti, yöneticisi, taraftarı ve camiasının birlik ve beraberliği olmazsa olmazımızdır. Geldiğimiz noktadaki ligdeki konumumuz bize 2. lig yolunda play off şansının oldukça yüksek olduğunu göstermiştir. Bundan sonra oynayacağımız 7 önemli maçımızda alacağımız neticelerin bizi Play Off’a taşıyacağına inancımız tamdır. Hafta sonu Cumartesi günü Vakfıkebir'de oynanacak Beşikdüzüspor maçı ve diğer tüm maçlarımızda coşkulu taraftarımızı aramızda görmek istiyoruz. 40. yılımızda hedefimiz yeniden 2. lig olsun."


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2013, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73