banner72

Risiad Başkanı Külünkoğlu Kasif Yönetiminde

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Başkanı Osman Reis yapılan olağan genel kurul sonucunda KASİF yönetim kurulu başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi. Yapılan seçim sonucunda KASİF Yönetim Kurulu asil üyeliklerine RİSİ

Risiad Başkanı Külünkoğlu Kasif Yönetiminde

KASİF başkanlığı görevini 4 yıldır başarıyla yürüten Osman Reis, KASİF Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve tek liste ile girilen genel kurulda delegelerin tüm oyunu alarak yeniden KASİF yönetim kurulu başkanlığı görevine seçildi.

Seçim sonunda bir konuşma yapan KASİF Başkanı Reis, genel kurul üyelerine teşekkür etti. Karadeniz Bölgesi’nin sosyal ve ekonomik problemlerinin çözümünde bugüne kadar önemli görevleri yerine getiren KASİF’in bundan sonra da çalışmalarına hızla devam edeceğini ifade eden  Reis, hedeflerinin; Karadeniz’den daha fazla ihracatçının ve daha fazla sanayicinin çıkarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Yaptığı konuşmada 2009 yılını da değerlendiren KASİF Başkanı Osman Reis, 2010 yılından umutlu olduklarını belirtti. Son 7 yılda rekor düzeyde büyüyen Türkiye’nin 2009 yılını ise nadasta geçirdiğini belirten KASİF başkanı Reis, Türk ekonomisinin 2010 yılında ise atağa geçeceğini, bunun ilk belirtilerinin ise görüldüğünü vurguladı. 4 yıldır KASİF Başkanlığı görevini yürüten Reis, kısa adı TUSKON olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nda da başkan yardımcılığı görevinde bulunuyor. KASİF genel kurul sonunda delegelerle birlikte Canik Belediyesi Meşe Tesislerinde bir yemek yedi.

 Yapılan seçim sonucunda KASİF Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Osman Reis (Samsun), Ekrem Kayıkçıoğlu (Trabzon), Abdurrahman Hacıkerimoğlu (Samsun), Muharrem Durmuşoğlu (Samsun) Mustafa Külünkoğlu (Rize), Ahmet Aydın (Bafra), M. Selim Kitapçı (Giresun), Sami Dinler (Tokat), Hakkı Nazlım (Sivas), Avni Yılmaz (Ordu) ve Bekir Aydın (Amasya) seçildi.  KASİF Denetleme kurulu asil üyeliklerine ise Ali Haydar Toroman (Çarşamba), Selami Kızıklı (Merzifon) ve Ayhan Özköroğlu (Samsun) seçildi.

KASİF Genel Kurulu’na Başkan Mustafa Külünkoğlu ile birlikte RİSİAD KASİF Federasyon temsilcileri Hasan Fehmi Demircan, İhsan Kabil ve Genel Sekreter Vedat Durmaz da katıldı.

Kısa adı KASİF olan Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu 1994 yılında Samsun’da kurularak faaliyete başladı. Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) da kurucu üyesi olan KASİF, Karadeniz Bölgesi’nde 1500 sanayici ve işadamını bünyesinde bulunduruyor.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73