banner72

Rize Emitt fuarında tanıtılıyor

9. kez katıldığımız EMİTT fuarında standımız yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

Rize Emitt fuarında tanıtılıyor

Dünyada 5 büyük turizm fuarlarından biri olan ve bu yıl 17`ncisi düzenlenen, 70 ülkeden 4500 katılımcının katıldığı, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul-Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi`nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katıldığı törenle hafta içi ziyaretçilere kapılarını açtıktan sonra fuara 9. kez katılan Rize`nin standı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, dünya ülkelerinin neredeyse yarısının, Türkiye`deki illerin neredeyse hepsinin EMITT`in konuğu olduğunu, bu durumun da fuarın yerel veya ulusal değil, uluslararası hale geldiğini kanıtladığını söyledi.

Dünya`dan ve Türkiye` den profesyonel turizmcileri buluşturan EMİTT fuarına 9’uncu kez katılan Rize’nin standı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

emitt-fuarinda-rizeye-yogun-ilgi-2.jpg

Rize standını ziyaret eden diğer İllerin Valileri ve ziyaretçilerini, Rize Valisi Nurullah Çakır, Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu karşıladı. Rize standını gezen ziyaretçilere; Rize’nin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler verilerek Rize’nin yöresel tatlılarından olan ‘Pepeçura’ ikramında bulunuldu.

Ayrıca gerçekleştirilen tanıtımlar sonucu;  Rize standı kayak, dağcılık, kaya tırmanışı, dağ bisikleti, rafting, yamaç paraşütü, trekking gibi ‘Outdoor Sporları’ ile uğraşan sporcuların da ilgi odağı oldu.

emitt-fuarinda-rizeye-yogun-ilgi-1.jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2013, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73