banner72

Rize Gençlik Hükmen Galip

Hentbol Erkekler Birinci Lig (D) Grubu'nda mücadele eden Rize Gençlik Spor Kulübü, Giresun Özel İdarespor maçında rakibinin lisanslı olmayan oyuncuyu oynatması üzerine hükmen galip sayıldı.

Rize Gençlik Hükmen Galip

Rize Gençlik Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Kenan Yücel, yaptığı açıklamada, Hentbol Birinci Ligi'nde 22 Kasım 2009 tarihinde Giresun Özel İdare ile yaptıkları ve 32-27 mağlup oldukları müsabakada rakip takım oyuncusu Sinan Tozoğlu'nun listede adının olmadığı, lisansının da bulunmadığının tespit edildiğini söyledi.

Antrenörlerinin müsabaka esnasında bu olaya itiraz ettiğini, itirazın kayıt altına alınarak federasyona iletildiğini belirten Yücel, ''Biz de maçın ardından kural ihlali yapıldığı gerekçesiyle Hentbol Federasyonu'na maçın lehimize tescil edilmesi için itiraz ettik. İtirazımızı değerlendiren federasyonun merkez hakem kurulu, itirazımızı haklı bularak müsabakanın 10-0 hükmen lehimize tescil edilmesine karar verdi. Kararla ilgili yazı da kulübümüze ulaştı'' dedi. 

Yücel, adaletin yerini bulduğunu, aldıkları 2 puanla puanlarının 7'ye yükseldiğini kaydetti.Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73