banner72

Rize MHP`de geniş kadro

MHP Rize İl Başkanlığı görevine atanan Cem Kazmaz yaptığı yönetim listesi ile MHP de bir ilke imza attı.

Rize MHP`de geniş kadro
MHP Genel Merkezi tarafından Rize il teşkilatının görevden alınması ile birlikte görevlendirilen Cem Kazmaz çalışmalarını 53 Gazeteciler Derneğinde gazeteciler ile paylaştı.

   MHP İl Başkanlığına atanan Cem Kazmaz yaptığı açıklamada “ 4 Mart 2012 de yapılan MHP Genel Merkez seçimlerinin ardından genel merkezin İl teşkilatını görevden alması ile bize görev verildi. Yeni bir sayfa açarak göreve başladık ve şu an 36 kişilik bir liste yaparak çalışmalara başladık. Akademisyenlerden oluşan bir liste oluşturduk ve bu listede Rize”nin elit insanları ile yola çıktık. Elimizden geldiği kadar partimizi en üst noktaya getirmek için çalışacağız. Şu an güzel bir rüzgâr esiyor ve rüzgârı arkamıza alarak ilerliyoruz. Rize Türkiye siyasetinde önemli bir yer almakta. Rizeli vatansever ve siyaseti iyi bilen bir il, biz bunun avantajlarını kullanacağız. Başarıya hanım eli değmeli ve listelerimizde hanımlara yer verdik. 30 Mart 2014 de yapılacak olan mahalli seçimlerde kendimizi çok iyi anlatıp farkımızı göstereceğiz” dedi.

          ÖCALAN PAZARLIĞINI KULLANACAĞIZ

Cem Kazmaz açıklamasında PKK ile hükümetin yaptığı pazarlığı iyi kullanacaklarını söyleyerek” Anıtkabir de Rize”den bir tek benim dedemin ismi var, bu ülke bayrağı kanlarla doğdu, 3-5 çapulcu ile hükümet pazarlık yapmaz. Düne kadar ismini ananlar dahi ceza alırken bugün hükümet ismi anılmak istemeyen bebek katılı ile pazarlık içinde, bunu meydanlarda halka çok iyi anlatacağız” dedi.

      Kazmaz Türkiye”ye giren 40 bin ton kaçak çay in Rize de olduğunu söyleyerek” 6-7 liraya üretilen bir kilo kuru çayın nasıl oluyor da 6 liraya satılıyor. Bunun altında Rizeli cevabı çok basit bulur” dedi.

    Kazmaz yakın bir tarihte yönetimi oluşturarak sahaya ineceklerini söyleyerek” Geçmişe sünger çekerek yeni bir vizyon ile halkın karşısında olacağız ve ülke gerçeklerini halkımız ile paylaşacağız” dedi.

      AKGÜL LİSTEDE

Daha önce DYP den Belediye Başkan adayı olan Dr. Zelkıf Akgül MHP kanadına geçti, Akgül” Ben muhalefetten, muhalefete geçiyorum, başkaları gibi muhalefetten iktidara geçmiyorum, ayrıca Benim partim 4 Genel Başkan değişti ve hiçbiri ortada yok, parti kapandı ve Genel Başkanı iktidara geçti. Ben de bana daha yakın olan partiyi tercih ettim. Siyasette kısa vadeli çıkarları olanlar var ben ülkem için çalışacağım. PKK militanları başka bir ülke askeri gibi askerimiz, kaymakamımızı Türk askerine teslim ediyor, bu ülke adına utanç verilecek bir olaydır” dedi.

   PARILTI

MHP çatısı altında yer alan ve Genel Sekreterlik görevi verilen Lale Parıltı ise Rize de yeni bir oluşumun şart olduğunu ve bu oluşumda yer almaktan mutlu olduğunu söyleyerek” Güzel bir liste oluşturuldu ve Rize de güzel şeyler yapacağız” dedi.

    Rize listesi Osman Cem Kazmaz, Serkan Birben, Zelkif Akgül, Lale Parıltı, Şahin Kukoğlu, Murat Yazıcı, Orhan Başdemirci, Leyla Şahinkaya, Fatih Çomoğlu, Ayhan Berberoğlu, Mustafa Alperen, Cevat Ali Keresteci, Mustafa Toptan, Fahrettin Erbaş, Yusuf Ziya Kazmaz, Ekrem Kopuz, Kemal İstif, Adil Kansız, Hüseyin Selamet, İshak Kazmaz, İsmail Kalender,Abdultalip Saklı, Halil İbrahim Sandıkçı, Fatma Tatar Kazmaz, Eyüp Suiçmez ve Ülkü Adalı,

     İLÇE TEMSİLCİSİ KURUCU LİSTESİ

Coşkun Akman( Ardeşen), Eyüp Zararsız( Ç.Hemşin), Fevzi Banko( Pazar), Ercan Gürdal( Hemşin),İsmail Bayraktutan( Çayeli) Erdal Çelik( Güneysu) Habip Yalçın Şinaforoğlu( İyidere) İdris Kansızoğlu( Kalkandere) ve Murat Köseoğlu( İkizdere)

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2013, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73