banner72

Rize Spor Tarihi Galası Yapıldı

Fatih Sultan Kar'ın Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi isimli kitabının galası yapıldı

Rize Spor Tarihi Galası Yapıldı

 

 

Fatih  Sultan Kar tarafından kaleme alınan, Rize Vitrini Ajans tarafından yayınlanan “ Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi” isimli kitabın galası yapıldı.

 

 

İstanbul Üsküdar Fıstıkağacında faaliyet gösteren Rize Vitrini Ajans’ın merkezinde gerçekleştirilen galaya Gümrük ve Tekel Eski Bakanı Tuncay Mataracı, Rize Eski Valisi Kasım Esen, siyaset ve iş dünyasının renkli ismi Metin Külünk, İETT Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Reklam Müdürü Osman Çakır, Çayeli Vakfı Başkanı Ali Fuat Albayrak, Çaykur Rizespor Eski Yönetici Orhan İstif, TSE İstanbul Bilgilendirme Müdürü Mehmet Hüsrev, Türk futbol dünyasının renkli isimlerinden Hasan Vezir, Hakan Tecimer, Ali Yavuz, Hüseyin Hemşinlioğlu, Miraç Yeniay, İsmail Çoşkun, Muharrem Vezir, Ergün Kolçak, kitabın hazırlanmasına fikirleriyle katkı sağlayan gazeteciler Selahattin Bakır ve Recep Ali Aksoylu ile gazeteciler ve davetliler katıldı.

 

 

Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi” isimli kitabın galası Rizepor’lu camiasından renkli isimlerin bir araya gelip hasret gidermesine katkı sağladı. Katılımcılar ilk kez gördükleri “ Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi” incelediler ve kitabın yazarı Fatih Sultan Kar’a sorular yönettiler.

 

 

Gala için hazırlanan ve üzerinde Rize Spor Tarihi yazan pasta davetlilerin katılımı birlikte kesildi. Davetliler adına bir konuşma yapan  Rize Eski Valisi Kasım Esen : “Bu çalışmayı hazırlayan Fatih Sultan Kar, Rize sporunun yarınlara taşınmasında katkısını, imzasını koymuştur. Bizler geçmişe böyle eserlerle sağlıklı bakıyoruz. Gelecekte de Rize ilini öğrenmek isteyenlere kaynak olacaktır. Çok geniş ve kapsamlı bir çalışma oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

496 sayfadan oluşan kitabın, aynı zamanda Çaykur Rizespor Kulübü için de kurumsal eser özelliği taşıdığını ifade eden Fatih Sultan Kar, “Kitabın ana ekseni futbol üzerine oturmakla birlikte idari ve mali etkinlikleri de içeriyor. ‘Rize Spor Tarihi’ özel karton kutuda prestij kitaplar kategorisinde yayınlandı. ‘Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi' kitabından temin etmek isteyenler rezervasyon için Rize Vitrini Ajans’a (216) 553 80 22 numaralı telefon ile ulaşabilir, rizevitrini@gmail.com ve fatihsultan.kar@gmail.com mail adresleri yoluyla bilgi edinebilirler.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap için ne dediler

 

 

Tuncay Mataracı ( Gümrük ve Tekel Eski Bakanı )

Her zaman destekçisi olduğun Rizespor için yapılan bu çalışma beni çok mutlu etti. Fatih Sultan Kar kitabın hazırlanması aşamasında banada uğradı. Bildiklerimi kendisi ile paylaştım. Rizespor’un böyle bir çalışması olması bizim için gurur vericidir. Rizespor Kulübü de bu çalışmaya destek olmalıdır.

 

 

Metin Külünk ( İş ve Siyaset Adamı ): İstanbul karla hasretini gidermenin tebesümünü yaşarken, Rizeli olmamızı hatırlatan Rize Spor Tarihi kitap çalışması için bir araya gelmekten mutluyum. Fatih Sultan Kar’ı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 

 

Selahattin Bakır ( Gazeteci )

Sevgili Fatih, bu projesi ile ilgili düşüncelerini yaklaşık 5-6 yıl önce benimle paylaiştığında kendisine aynen şunları demiştim : " Fatih bu çok önemli, önemli olduğu kadar da üzerinde çok çalışılması gereken bir proje. İşin maddi yanını hiç düşünme ama manevi yanı çok büyük. Çok yorulacaksın ama sen daha çok gençsin. Kafandaki bu proje biraz zaman alacak ama Rize'ye Rizespor'a yakışan ve asla kayıp olmayacak bir esere imza atmak için yola çıktın. Bunu layikiyle başaracağına inanıyorum. Allah yardımcın olsun. Bu eser yayınlandığı zamanla kalmayacak kuşaktan kuşağa dolaşacaktır. Seni şimdiden tebrik ediyorum." dediğimde sevgili dostum Fatih ellerime tutarak göz yaşlarının aktığını gömüştüm. Demekki o göz yaşları Fatih'in yolunu açtı.Sen bir tarihin ışığını yaktın. Bu eseri çıkaracağından hiç kuşkum yoktu

 

 

Hasan Vezir ( Eski Futbolcu – Teknik Direktör )

Değerli kardeşlerim Fatih Sultan Kar tarafından hazırlanan, Mustafa Karali tarafından yayını gerçekleştirilen büyük uğraşlarla hayat bulan Rizesporumuzu layıkı ile tanıtan bu kitap için kendilerine teşekkür ediyor çalışmalarının devamını diliyorum.

 

 

Hakan Tecimer ( Eski Futbolcu – Fenerbahçe Alt Yapı Antrenörü )

Başkta bu kitabı hazırlayan Fatih Sultan Kar ve yayınlayan Mustafa Karali olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kitap için çok uğraş verdiler. Araştırma ve uğraş ve mücadele sonunda Rizespor’a yakışır mükemmel bir eser oluştu.

 

Ali Yavuz ( Rizespor ve Trabzonsporlu Eski futbolcu )

Bu kitabı derleyip toparlayan ve vitrine çıkaran Fatih Sultan Kar’a teşekkürler. Bu kitapta bana da yer almasından kıvanç duydum.

 

 

Hüseyin Hemşinlioğlu ( Eski Futbolcu )

Fatih Sultan Kar’a Rizespor için yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisinı yanlız bırakmayan Mustafa Karali, Zeki Kopuz, Gülçin Hüsrev’e de hayata kattıkları bu güzel eser için teşekkürler.

 

 

Ergün Kolçak ( Eski Futbolcu )

Rizespor kitap alanında şampiyonluğu elde etti. Bu başarının mimarı Fatih Sultan Kar’a ve bu eseri yayınlayan Mustafa Karali’ye teşekkürler. Rize ilinin futbol tarihi doyumsuz anlatılmış.

 

 

Aytekin Akay ( Gazeteci )

Bu eser Fatih Sultan Kar’ın ne ilk nede son eseri olacak. İstanbul’da hayatını sürdürüpte her gününü Rize olarak yaşayan Fatih Sultan Kar’ı Rizeliler anlasa pek çok projesini hayata geçirir. Onun çabaları ile Rize spor tarihi ölümsüzleşti

 

 

Osman Çakır ( İETT Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Reklam Müdürü )

İETT Genel müdürlüğü’nde fotoğrafçı olarak çalışan Fatih Sultan Kar, yoğun ve yorucu mesaisine rağmen, mesai dışında fırsat oluşturarak “Bütün Yönleriyle Rize Spor Tarihi” isimli bu güzel çalışmayı Rizelilere armağan etmesi takdire şayandır.

 

 

Filiz Acar ( Yazar )

Fatih Sultan Kar, bu kitap için on beş yıl uğraştı. Ne kadar yokuş çıktı, ne kadar rampa indi, düz yolda yürüdü, yan yolda gitti? Hesapladımı bilmiyorum. Sonuca bakınca değdiğini görüyorum. Umarım Rizeliler kiymetini bilir. Geç kalmadan ama...

 

 

Dursun Ali Yılmaz ( Gazeteci )

Fatih Sultan Kar Rize için kalıcı bir esere imza attı. Yirmi yıl sonra bu eseri eline alanlar ey gidi günler diyecekler. Eskimeyecek, kalıcı bir eser. Emaği geçenleri tebrik ediyorum.

 

 

Bülent Şirin ( Gazeteci )

Fatih Sultan Kar mühteşem bir eser meydana getirdi. Güzellik emek ister. Bu emek tarihte yerini alacaktır.  Hemen takdir edilmese de bir gün Fatih Sultan Kar’ı daha iyi anlayacaklar.


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2010, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73