banner72

Rize Terkedilmiş Kent Gibi !

Turizm kenti Rize’ye yakışmayan görüntülerin ortadan kaldırılmasını istiyor

Rize Terkedilmiş Kent Gibi !

Turizm açısından beklentilerine ulaşabilmek için modern bir kent görüntüsüne kavuşmanın da önemli olduğunu bilen Rizeliler dağ ve yaylaların doğal güzelliklerinin korunabilmesinin yanı sıra kent merkezlerinin de güzelleştirilmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini savunuyor.

Karadeniz sahil yoluyla birlikte yeni bir çehreye kavuşan sahil şeridi eski yapılaşmalara ilişkin kötü görüntüleri bünyesinden atamıyor. Uzun yıllardır gündemde olan ve bir çok kez dikkatlere sunulan Rize Merkez Engindere Mahallesinde ki Çaykur’a ait arazi terk edilmiş kent görüntüsünü andırıyor.

Rize merkeze bağlı bölgede Çaykur’a ait alanın bir bölümü Serbest Bölge olarak kullanılmış olsa da büyük bir alan Çaykur tarafından kullanılıyor. Bölgeyi bilmeyenlerin burada savaş mı olmuş diyebileceği görüntülerin mevcut olduğu alan Rize’nin doğal güzelliklerine gölge düşürecek nitelikte.

Rize’nin ekonomik ve sosyal geleceğine katkı sağlayacak bir çok proje arazi sıkıntısı nedeniyle gerçekleştirilemezken söz konusu alanın boş tutulması düşündürücü.

Rizeliler söz konusu arazinin Rize’nin geleceği için kullanılması gerektiğini, çok değerli oldukları bilinen arazilerin birilerinin iştahını kabartmasına engel olunmasını istiyor.

Özellikle Çaykur’un gelecek zaman diliminde bu arazileri elinden çıkartabileceğine dikkat çeken Rizeliler bu arsalar geleceğimize hizmet edecek projelerle donatılmalı, aksi halde birileri bu arsaları ele geçirmek için bir çok yola başvurabilir görüşünde.Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2010, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73